booked.net

 Zobacz na Mapie
 Lokalne Atrakcje
 FlixBus
 Sprawdź Ceny Lotów
  Dowiedz się Więcej

Położone w północno zachodniej części Lombardii Jezioro Como jest jednym z najbardziej malowniczych miejsc w całych Włoszech. Jest to trzecie największe jezioro tego kraju, zaraz po Jeziorze Garda znajdującym się w okolicy Werony i Jeziorze Maggiore leżącym bardziej na zachód. Mimo że Jezioro Como nie zajmuje największego rozmiaru, to ze średnią głębokością 154 metrów i najgłębszym punktem na poziomie 400 metrów jest najgłębszym jeziorem całych Alp. Dla wielu jest też najpiękniejszym, czego dowodem są liczne wzmianki w literaturze oraz niezliczona ilość obrazów z okolicznymi motywami.

Como położone jest zaledwie 40 kilometrów na północ od Mediolanu i jest jednym z miejsc, do którego wybierają się mieszkańcy włoskiej stolicy mody szukając wytchnienia od trudów wielkiej metropolii. Swoje rezydencje posiada tu wielu znanych aktorów, artystów i ludzi biznesu. Jest to również obszar popularny wśród filmowców, kręcono tu m.in. jedną z części słynnych Gwiezdnych Wojen.

Wschodnie wybrzeże Como okupuje „alpejska riwiera”, której sercem jest Varenna, pięknie położone średniowieczne miasteczko, przypominające kolorami i budynkami te z Cique Terre. SercJego sercem jest zatoka i mały port obok półwyspu, na którym spoczywa starówka. Idziemy tu z przystani ścieżką, zawieszoną momentami nad wodą a nad głowami schowaną pod pergolami róż. Od razu skojarzyła nam się „Ścieżka Miłości” z Cinque Terre.

Jak dostać się nad jezioro Como?

Najbliższymi lotniskami w okolicy są porty w Mediolanie oraz w Bergamo. W przypadku turystów z Polski ostatnie z nich jest wręcz idealne: dolecimy tam bezpośrednio z kilku polskich miast (m.in. Gdańsk, Katowice, Kraków, Warszawa (Modlin i Okęcie), Wrocław czy Poznań) , a obie tanie linie (Ryanair i Wizzair) czasami kuszą cenami nawet poniżej 100 zł za lot w jedną stronę, i to w ciepłych miesiącach.

Z Bergamo dojedziemy nad Jezioro Como pociągiem regionalnym odjeżdżającym z głównego dworca kolejowego. Na sam dworzec dojedziemy niedrogim autobusem lotniskowym (cena 2,30€).

Z dworca w Bergamo dojedziemy:

do miasta Como z przesiadką w mieście Monza, cena 6,70€, czas podróży od godziny i 20 minut do godziny i 40 minut; z Como możemy dojechać autobusem do innych miejscowości, m.in.: Bellagio, Tremezzo czy Menaggio; pociągi kursują co mniej więcej godzinę,
bezpośrednio do miasta Lecco, cena 3,60€, czas podróży to 40 minut,
z przesiadką w Lecco do innych miast zachodniego brzegu (m.in. Varenna, Bellano czy Colico).
Bilety kolejowe możemy zakupić online lub bezpośrednio na dworcu. Pamiętajmy o skasowaniu biletu na dworcu przed podróżą! Z biletu możemy skorzystać do 4 godzin od momentu skasowania lub do 4 godzin licząc od godziny, na którą zakupiliśmy bilet online. Dzięki temu rozwiązaniu nie musimy się martwić opóźnieniem na lotnisku.

Rozkłady dostępne są na oficjalnej stronie włoskiego przewoźnika Trenitalia w języku angielskim.

 Ceny Noclegów w Como

 

↓↓↓ Porównaj Ceny Noclegów i Znajdź Idealną Ofertę ↓↓↓Booking.com