booked.net

 Zobacz na Mapie
 Lokalne Atrakcje
 Sprawdź Ceny Lotów
  Dowiedz się Więcej

Walencja jest bijącym sercem swojej prowincji o liczbie ludności przekraczającej 800 000 w granicach miasta i 1 500 000 w obszarze miejskim, co czyni ją trzecim co do wielkości miastem w Hiszpanii i 15 co do wielkości w UE.

To tętniące życiem, nowoczesne miasto, jest jednym z najważniejszych miast wybrzeża Morza Śródziemnego, prestiżowym centrum handlowym i obecnie hiszpańskim klubem Formuły 1.

Historia
Walencja została założona przez Rzymian w 137 roku pne jako Valentia (co oznacza siłę lub męstwo). Miasto rozkwitło pod rządami Maurów, stając się sławne w handlu wieloma niezbędnymi i egzotycznymi towarami, w tym papierem, jedwabiem, skórą i ceramiką.

Miasto pozostało ważnym ośrodkiem strategicznym i kulturalnym, które miało być wielokrotnie zdobywane i okupowane przez siły hiszpańskie i zewnętrzne przez prawie tysiąclecie.

Architektura i Atrakcje
Walencja zachowała wiele ze swojej przeszłości w architekturze z wpływami rzymskimi, arabskimi i gotyckimi. Katedra w Walencji została zbudowana między XIII a XV wiekiem i ma przede wszystkim styl gotycki, ale zawiera elementy architektury barokowej i romańskiej.

La Lonja de la Seda, rynek wymiany jedwabiu, został uznany przez UNESCO za światowe dziedzictwo kulturowe. W Walencji znajduje się wiele zabytków, ale jako nowoczesne miasto można znaleźć przykłady współczesnej architektury; najbardziej znany Ciutat de las Arts I les Ciênces (miasto Arts & Sciences), niesamowity kompleks rozrywkowo-kulturalny zaprojektowany przez Santiago Calatrava w Walencji.

Kuchnia
Walencja to miejsce narodzin Paelli, często uważane za narodowe danie Hiszpanii przez wielu nie-Hiszpanów, ale uważane w Hiszpanii za prowincjonalne danie Walencji. Paella z Walencji składa się zazwyczaj z mięsa, a nie z owoców morza, jednak wszystkie odmiany można znaleźć w mieście.

Poza paellą, miasto oferuje liczne restauracje zaspokajające każdy gust i zachciankę, ale zgodnie z oczekiwaniami owoce morza w mieście są szczególnie wyjątkowe.

Plaże
Walencja ma ponad 100 km linii brzegowej, z których wiele jest domem dla fantastycznie utrzymanych plaż, wyróżnionych jako plaże z niebieską flagą, ze względu na ich wysokie standardy. Wraz z 2600 godzinami słońca rocznie odwiedzający każdego roku przybywają do plaż Walencji – zarówno turystów krajowych, jak i międzynarodowych.

Transport
Miasto ma swoje międzynarodowe lotnisko wraz z fantastycznymi połączeniami drogowymi i kolejowymi z lokalizacjami w całej Hiszpanii i na całym kontynencie.

Dzięki umiarkowanemu klimatowi łagodnych zim i ciepłych lat, ogromna różnorodność rzeczy do zobaczenia i zrobienia, w sumie Walencja sprawia, że ​​jest to idealne miejsce na wypoczynek przez cały rok.

↓↓↓ Porównaj Ceny Noclegów i Znajdź Idealną Ofertę ↓↓↓Booking.com
Booking.com