Uzbekistan, kolebka kultury regionu od ponad dwóch tysiącleci, jest dumnym domem dla czarującego arsenału architektury i starożytnych miast, które są głęboko nasycone krwawą, fascynującą historią Jedwabnego Szlaku. Pod względem samych zabytków Uzbekistan jest największym wydarzeniem w Azji Środkowej i najbardziej imponującym show-stoperem.

Featured Video Play Icon

KHIVA

booked.net

Khiva (w dzisiejszym Uzbekistanie) była starożytną placówką handlową / oazą na Jedwabnym Szlaku. Wewnętrzne miasto starej oazy Khiva – Itchan Kala – otoczone jest murami o wysokości do 10 m, pochodzącymi z X wieku. Jest miejscem wielu niesamowitych zespołów architektonicznych. Itchan Kala znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO.

Sprawdź Ceny Lotów >>
Porównaj Ceny Noclegów i Znajdź Idealną Ofertę >>

Featured Video Play Icon

TASZKENT

booked.net

Dla większości Polaków Uzbekistan to kraj nieznany. Kojarzony jest z biedą i autorytaryzmem, a niejedna osoba miałaby problem, żeby wskazać go na mapie czy wymienić nazwę stolicy. Tymczasem Taszkent, główne miasto tego państwa, jest uważane za najnowocześniejsze w całej Azji Środkowej i ma ambicje, by stać się także najważniejszym w tej części świata.

 Lokalne Atrakcje
 Sprawdź Ceny Lotów
 Porównaj Ceny Noclegów