booked.net

 Zobacz na Mapie
 Lokalne Atrakcje
 Ceny Lotów
 Dowiedz się Więcej

Wyspa Brač została obdarzona bogatą florą i fauną więc pory roku na Braču są lepiej widoczne niż na innych wyspach. W czasie upalnych, letnich dni Brač jest przepełniony zielenią, w której skrywają się dalmatyńskie domy z apartamentami i pokojami – idealnymi na spędzenie miłego urlopu. Zakwaterowanie na wyspie Brač można znaleźć także we wnętrzu wyspy, jednakże częściej apartamenty, pokoje, domy i hotele znajdują się bliżej morza. Widok na morze i niewielka odległość do morza apartamentów i pokoi to tylko niektóre z korzyści jakie Brač Oferuje swoim gościom. Bogata oferta atrakcji turystycznych, takich jak sporty wodne, zachwyci każdego zwolennika aktywnego spędzania wakacji.

Brač jest wyspą, która odwiedzającemu oferuje niezapomniane chwile odpoczynku. Różnorodność walorów naturalnych wyspy Brač zawsze jest opisywana w superlatywach – najjwyższa wyspa, najładniejsza plaża Adriatyku, najstarsze znaleziska archeologiczne… Te opisy ożyją przed oczyma tych, którzy zdecydują się na poznanie wyspy z typowym dalmatyńskim kamiennym krajobrazem, poprzecinanym pięknie urządzonymi gajami oliwnymi.

Brač odkrywa swoją przeszłość
Opowieść o swojej historii Brač skrywa w jaskiniach. Grota Kopačina kryje w sobie pozostałości z ery kamiennej, świadcząc o bogatej przeszłości wyspy, a Drakonjina odkrywa płaskorzeźby, którymi księża-pustelnicy ozdabiali ściany podczas ukrywania się przed Turkami. Obie są otwarte dla turystów i umożliwiają nowym generacjom poznawanie swojej bogatej przeszłości.

Atrakcje wyspy Brač

Zlatni rat jest koroną oferty turystycznej Braču i jego najbardziej znanym symbolem. Kąpiel i windsurfing na jednej z najładniejszych plaż chorwackiego wybrzeża, widok z najwyższego punktu wszystkich wysp adriatyckich, szczytu Vidova gora (778 m.n.p.m.) oraz wyjątkowy pomnik kultury Blaca czyli kompleks klasztorny księży pustelników, to miejsca, których nie można pominąć zwiedzając Brač.

Wpływ, jaki kiedyś katolicyzm miał na wyspę Brač, najlepiej jest widoczny w jego dziedzictwie kulturowym – na wyspie znajduje się aż 19 wczesnoromańskich kościółków. Wielbicieli turystyki kulturalnej zachwyci Muzeum Lokalne wyspy Brač w miejscowości Škrip oraz klasztor w Bolu, w którym znajduje się obraz Tintoretta.

Park Krajobrazowy Sutivan jest idealnym miejscem wycieczkowym, w którym zwiedzający mogą zrelaksować się na łonie przyrody, ale także przekonać się o zaletach autochtonicznej oferty gastronomicznej. Oczekującym wyjątkowych wrażeń spodoba się także wnętrze Braču, gdzie znajdą miejscowości, które zachowały “stary” wygląd i sposób życia oraz zapoznają się z ważnością miejscowego kamienia, który został wykorzystany przy budowie Białego Domu w USA.

Dojazd

Możemy się tu dostać promem i samolotem.

Sprawdzić Ceny Lotów >>

Promy
Połączona linią promową ze Splitem i Makarską. Na wyspę docierają promy do Supetar i Sumartin. Podróż trwa niecałą godzinę, a w sezonie letnim promy Split-Supetar kursują co godzinę.

Godziny kursowania – KLIKNIJ

Cennik – KLIKNIJ

Samolot
Lotnisko na wyspie znajduje się 14km od Bol i 32km od Supetaru – KLIKNIJ. Lot między Zagrzebiem a Brac trwa ok. 50 min.

↓↓↓  Porównaj Ceny Noclegów i Znajdź Idealną Ofertę  ↓↓↓Booking.comBooking.com