10 Najlepszych Miejsc do Zakochania Się

Niektóre kraje są bardziej sprzyjające romansowi niż inne, jak wynika z ankiety

Ludzie przeprowadzają się za granicę z wielu powodów. Niektórzy przenoszą się do pracy, inni szukają słońca lub przygody – inni kierują się ich sercem. Według nowego badania przeprowadzonego przez InterNations wśród 14 400 emigrantów w 195 krajach , co dziesiąty emigrant przeprowadził się z partnerem lub z innych powodów związanych z miłością.

Na całym świecie 32% ekspatów zgłosiło, że jest w związku z osobą pochodzącą z ich adoptowanego kraju – a badanie wykazało, w których miejscowych mieszkańcach częściej niż przeciętnie zostaniesz zrzucony z nóg.

Jeśli więc nudzi Cię lub frustruje scena randkowa na domowej murawie i pragniesz romansu na zagranicznych brzegach, możesz spróbować…

1 Peru (72 procent emigrantów w związku z lokalnym mieszkańcem)

40-letni Oliver Stahman, artysta i pisarz z Hamburga w Niemczech, mieszka w Peru od sześciu lat. Jest żonaty z Peruwianką.

Powiedział: „Peruwiańczycy są wspaniałymi gościnnymi ludźmi i bardzo otwarci na cudzoziemców. Oczywiście chcą cię obciążyć nieco więcej, ale uwielbiają z tobą rozmawiać.

„Słyszałem także o ludziach, którzy poznają ludzi z Peru online za pośrednictwem mediów społecznościowych i serwisów randkowych. Zaczynają rozmawiać i pewnego dnia przyjeżdżają, aby się z nimi spotkać. Czasami jest trochę rozczarowujące, gdy spotykają dziewczynę lub faceta, ale potem spotykają kogoś innego, kiedy już tu są.

W moim hostelu pojawiła się policja z karabinami maszynowymi, więc zaprosiła mnie do siebie
Oliver Stahman, emigrant w Peru

Oliver udał się do Peru, ponieważ chciał odwiedzić Macchu Picchu. Kilka miesięcy po przyjeździe poznał swoją peruwiańską żonę Karen na Facebooku, kiedy mieszkał w tanim hostelu w Limie.

Jego przyszła żona pracowała jako konsultant galerii sztuki, zadał jej kilka pytań na temat wystawy za pośrednictwem wiadomości na Facebooku, a skończyły na spotkaniu na kolacji.

Zaledwie cztery dni po ich pierwszym spotkaniu Oliver został obudzony w środku nocy.

„W hostelu pojawiła się policja, która szukała kolumbijskich sprzedawców narkotyków. Weszli do mojego pokoju z karabinami maszynowymi, próbując sprawdzić, czy coś ukrywa się pod moim łóżkiem. Karen mieszkała sama i również czuła się niepewnie, więc zaprosiła mnie do pozostania – wyjaśnił.

Para zakochała się i teraz ma razem młodego syna.

2 Grecja (71 procent emigrantów zakochanych w Greku)

Marjory McGinn jest brytyjską dziennikarką i pisarką, która spędziła cztery lata w Grecji ( bigfatgreekodyssey.com ).

Powiedziała: „Mieszkając na południowym Peloponezie przez cztery lata spotkałam co najmniej pół tuzina Brytyjek, które wyszły za mąż za miejscowych mężczyzn. Wydaje się, że trend ten pojawił się około 20–30 lat temu, kiedy więcej Brytyjek podobało się życie i praca w Grecji (kiedy było więcej możliwości pracy).

„Dwie kobiety, które spotkałem, były pielęgniarkami i żonatymi lekarzami, z którymi pracowali w szpitalu w Kalamata, który stworzył dość romantyczne historie. Jednak prawie wszystkie te kobiety później się rozwiedły, a dwie wróciły do ​​Wielkiej Brytanii”

Samotna gospodyni Liverpoolu Shirley Valentine (Pauline Collins) poznała przystojnego właściciela greckiej tawerny Costasa Dimitriadesa (Tom Conti) w filmie z 1989 r.

Obecnie na kontynencie jest mniej pracy z powodu kryzysu gospodarczego. Jednak Marjory powiedziała: „Wierzę, że na wyspach wciąż jest dużo pracy sezonowej i prawdopodobnie młode Brytyjki pracują na wyspach i zakochują się w lokalnych mężczyznach.

„Nie sądzę, żeby efekt Shirley Valentine naprawdę wygasł, a kobiety nadal marzą o ucieczce na grecką wyspę i poślubieniu kelnera w lokalnej tawernie, a on nadal ma pracę”.

Dodała: „Pomimo kryzysu Grecja wciąż ma ogromny romantyczny urok ze względu na swoje piękno, a młodzi Grecy są również niezwykle atrakcyjni, a większość z nich mówi dobrze po angielsku”.

2 Filipiny (66 procent obcokrajowców romansujących z miejscowym)

Robert Lis, 27 lat, z Poznania, mieszka na Filipinach od trzech lat. Ma filipińską dziewczynę Grace, którą poznał za pośrednictwem wspólnych przyjaciół, i pracuje jako kierownik operacji i bloger podróżniczy z siedzibą w Cebu ( www.internations.org ).

Jonny powiedział: „Wielu obcokrajowców zakochuje się, kiedy tu przyjeżdżają, ale często właśnie dlatego przeprowadzają się tutaj; ponieważ szukają miłości / seksu.

• Członkowie Klubu Old Sexpats i ich młode Tajki

„Jedną z głównych atrakcji dla emigrantów płci męskiej jest to, że wiele dziewcząt, szczególnie pochodzących z mniej zamożnych środowisk, będzie aktywnie poszukiwać relacji z obcokrajowcami, bez względu na wiek, nadwagę i ogólnie nieatrakcyjne dla większości ludzi.

Robert i jego dziewczyna, Grace

„Przede wszystkim byłoby to spowodowane względami finansowymi, ale jest to coś w rodzaju symbolu statusu dla miejscowego chłopaka / męża (ma to również związek z wrodzonym pragnieniem posiadania jasnoskórych dzieci -„ wybielające ”produkty są wszędzie) .

„Przeciętny cudzoziemiec tutaj będzie na emeryturze / rozwiedziony, ale dostaniesz także kilku młodszych„ cyfrowych koczowników ”, z mojego doświadczenia wynika, że ​​oboje są równie związani związkami”.

3 Finlandia (63 procent emigrantów zadowolonych z Finów)

Krzysztof z Gdańska poznał swoją żonę Norę z Finlandii, kiedy oboje pracowali w Kambodży. Oboje w wieku 31 lat mieszkają teraz w Helsinkach, gdzie prowadzą blog o nazwie returntohel.com .

Krzysztof powiedział: „Pozycja Finlandii jako jednego z najlepszych miejsc do nawiązania relacji z miejscowym jest z pewnością nieoczekiwana, ale nie jest to wcale takie dziwne, biorąc pod uwagę, jak Finowie podróżują po świecie i jak mile widziani są obcokrajowcy w Finlandii.

• Ujawnione: najlepsze miejsca, by cieszyć się zdrowiem, bogactwem i szczęściem

„Trudno powiedzieć, czy jest to trend, ale dowody z mojej drużyny rugby powiedziałoby to. Połowa obcokrajowców w drużynie przybyła tutaj z powodu swoich partnerów.”

Nora z Finlandii poznała męża Krzysztof z Gdańska w Kambodży

Nora dodała: „Mieszkając przez 13 lat jako emigrant, zanim w marcu wracam do Helsinek, myślę, że wśród emigrantów – na całym świecie – istnieje tendencja do, jeśli nie szukania miłości, przynajmniej większej otwartości na i nowe możliwości. ”

Nie lubisz żadnej z tych lokalizacji? Oto reszta z pierwszej dziesiątki krajów, w których wielu emigrantów utrzymuje relacje z lokalnymi mieszkańcami:

5 Tajlandia (62 procent emigrantów)

6 Argentyna (60 procent)

7 Brazylia (59 procent)

8 Panama (58 procent)

9 Włochy (57 procent)

10 Polska i Ekwador (oba 56 procent)

POWRÓT DO KATEGORII  >>