booked.net

 Zobacz na Mapie
 Lokalne Atrakcje
 Ceny Lotów
 Ceny Noclegów

Riwiera Makarska to niewątpliwie turystyczne serce Chorwacji. Jedno z najpopularniejszych miejsc, do którego udają się corocznie tłumy turystów spragnionych odpoczynku, piaszczystych plaż, słońca i krystaliczne czystej wody morskiej.

Region ten jest położony w samym centrum Dalmacji, wzdłuż wybrzeża Morza Adriatyckiego, u podnóża masywu górskiego Biokovo.

Riwiera Makarska ciągnie się przez ponad 53 kilometry, od miejscowości Brela aż do Gradac. Sama nazwa regionu wzięła się jednak od głównej i największej miejscowości na tym terenie, czyli Makarskiej.

Riwiera Makarska oferuje także kilka miejsc wartych zwiedzenia, gdzie można zobaczyć i zwiedzić atrakcje turystyczne i pozostałości sięgające zamierzchłych czasów. Również osoby lubiące aktywnie spędzać swój urlop, nie będą zawiedzione.

Riwiera Makarska i jej atrakcje turystyczne i zabytki
Jednak nie samymi plażami człowiek żyje. Będąc na wakacjach w Chorwacji czasem warto zobaczyć i zwiedzić także inne ciekawe miejsca i zabytki.

Riwiera Makarska to miejsce ze swoją historią, dzięki czemu można tu zwiedzić liczne budynki sakralne – m. in Katedrę św. Marka, muzea (muszli, malakologiczne, ryb) oraz klasztory franciszkańskie (miasto Makarska oraz Zaostrog).

Pogoda i temperatura wody na Riwierze Makarskiej
Pogoda na Riwierze Makarskiej latem, na pewno nie zawiedzie. W końcu to jedno z najcieplejszych miejsc w Chorwacji.

BRELA Pogoda Dzisiaj

Noclegi na Riwierze Makarskiej

Baza noclegowa Riwiery Makarskiej jest jedną z najbardziej rozwiniętych nad Adriatykiem. Począwszy od luksusowych pięcio- i czterogwiazdkowych hoteli i ośrodków z wellness i SPA, po mniejsze obiekty noclegowe oraz domy wakacyjne, apartamenty i pokoje do wynajęcia.

↓↓↓ Znajdź idealna ofertę noclegową i spędź niezapomniane wakacje ↓↓↓Booking.com