booked.net

 Zobacz na Mapie
 Lokalne Atrakcje
 Sprawdź Ceny Lotów
  Dowiedz się Więcej

Pokryte śniegiem Himalaje, niesamowite szlaki górskie oraz niezwykła atmosfera wywodząca się z pięknych tradycji… mowa o Nepalu! Jest to bardzo ciekawe miejsce o nieprawdopodobnej przyrodzie i bogatej kulturze, które zdecydowanie warto odwiedzić.

W Nepalu położone są nie tylko Mount Everest, ale również 7 innych gór, które widnieją na liście 10 najwyższych szczytów na świecie. Nepal graniczy z Indiami i Chinami. Mimo, że gospodarczo kraj jest raczej ubogi, jest on bogaty w kulturę i tradycje.

Katmandu

Katmandu jest gwarną stolicą Nepalu. To tam backpackerzy rozpoczynają swoją przygodę w tym kraju. W Kotlinie Katmandu znajdziecie mnóstwo historycznych zakątków i religijnych zabytków. W miejscu tym odbywa się również sporo festiwali. Odwiedzając to miejsce, warto na własne oczy zobaczyć Bodnath – największą buddyjską świątynię w Nepalu. Kolejnym religijnym miejscem, które warto odwiedzić jest świątynia Dakshinkali. Może Wam się podnieść ciśnienie, jeśli odwiedzicie świątynie gdy ma tam miejsce składanie ofiary ze zwierząt. Rytuał odbywa się w każdą sobotę oraz podczas październikowego festiwalu Dansai. Do najważniejszych zabytków Katmandu należą również Durbar Square, na którym znajduje się pierwotny pałac królewski czyli Hanuman Dhoka. Miejsce to wspaniale odzwierciedla tradycyjną architekturę Azji.

W Katmandu możecie również dołączyć do wielu wycieczek rozpoczynających się właśnie tam tj. wyprawa do Mount Everest Camp czy inne wyprawy trekkingowe.

Kiedy najlepiej wybrać się do Nepalu?

Na wycieczkę do Nepalu można w zasadzie wybrać się o każdej porze roku. Odradzamy jednak porę monsunową, trwającą od maja/czerwca do października. Jeśli chcecie wędrować po górach, wyjazd do Nepalu sugerujemy zaplanować w listopadzie. Wtedy możecie spodziewać się najlepszej pogody: dobrej widoczności i przejrzystego powietrza. Oprócz tych miesięcy pogoda jest raczej stabilna, pamiętajcie jednak, że ze względu na spore różnice w wysokości, temperatura może się sporo wahać. Dlatego też warto się przygotować na rozmaite okoliczności oraz zabrać ze sobą ciepły śpiwór, nawet jeśli śpicie w hostelach.

↓↓↓  Porównaj Ceny Noclegów i Znajdź Idealną Ofertę  ↓↓↓


Booking.com