booked.net

 Zobacz na Mapie
 Lokalne Atrakcje
 Sprawdź Ceny Lotów
  Dowiedz się Więcej

Kostaryka, a właściwie Costa Rica jest państwem w Ameryce Środkowej, położonym między Nikaraguą, z którą graniczy od północy, a z Panamą od południa. Z jednej strony oblewane jest wodami Morza Karaibskiego, a z drugiej wodami Oceanu Spokojnego. Stolicą Kostaryki jest miasto San Jose, znajdujące się w centralnej części kraju.

San Jose to największe miasto i centralny ośrodek Kostaryki. Stolica znajduje się w Centralnej Dolinie i jest najchętniej odwiedzanym przez turystów miastem w całym kraju. San Jose może stanowić znakomitą bazę wypadową do zwiedzania Costa Rica. Można tu zobaczyć Teatr Narodowy, imponującą katedrę i liczne muzea, jak Muzeum Narodowe, Muzeum Dzieci, Muzeum Jade i Muzeum Złota. Dla turystów z dziećmi polecana będzie wizyta w Zoo Simona Bolivara.

Niedaleko San Jose znajduje się Rain Forest Aerial Tram, gdzie można zobaczyć wulkany i wybrać się na plantacje kawy czy zorganizować spływ kajakiem po rzece. Po pobycie w San Jose, warto pojechać także do Cartago, jednego z najstarszych miast w Kostaryce, które kiedyś było jej stolicą. Atrakcją miasta jest Bazylika Cartago, nazywana Basilica de Nuestra Senora de Los Angeles, a także stare budowle i ruiny pochodzące z czasów kolonialnych, z XVI wieku. W bazylice można zobaczyć statuę Czarnej Madonny, która według pielgrzymujących tu wiernych, jest źródłem wielu cudownych uzdrowień. W okolicach San Jose znajduje się też Heredia, słynąca z plantacji kawy i Parków Narodowych, w tym Parku Braulio Carrillo, z majestatycznym Wulkanem Brava.

Atrakcje przyrodnicze
Kostaryka ma jeden z najpiękniejszych na świecie rezerwatów przyrody – Park Narodowy Manuela Antonio, z tropikalnymi lasami i piaszczystymi plażami, z których można wybrać się z wybrzeża Pacyfiku na podziwianie pod wodą raf koralowych. Można tu wypoczywać na dwóch pięknych plażach: Manuel Antonio oraz Espadilla Sur. W Parku Narodowym Manuel Antonio znajdziemy też Jaskinie Damas, idealne do wędrówki i podziwiania dzikiej przyrody. Niedaleko parku znajduje się Quepos, miejscowość z piękną dżunglą i piaszczystymi plażami, gdzie swoją siedzibę mają liczne hotele, bary, restauracje czy sklepy z pamiątkami, oferujące dzieła lokalnych artystów.

W Tamarindo, na północnym krańcu Kostaryki, nad Pacyfikiem, można podziwiać piękne plaże, zatoki i tropikalny las. Turystów przyciąga do tego miejsca to, że swoje lęgowiska mają tu żółwie morskie oraz setki gatunków endemicznych ptaków. W Tamarindo panują doskonałe warunki do uprawiania sportów wodnych, w tym zwłaszcza windsurfingu i surfingu.

Jednym z najpiękniejszych miejsc nie tylko w Kostaryce, ale i w całej Ameryce Środkowej są Tropikalne Lasy Monteverde, które porastają ogromny obszar rezerwatu. Żyje tam około 2,5 tys. gatunków roślin, wiele gatunków zwierząt i owadów. Zwiedzający rezerwat mogą spacerować ścieżkami ciągnącymi się na odcinku 24 km. Piękne, zapierające dech w piersiach wodospady czy fary motyli i żab to coś zupełnie nietypowego dla przeciętnego turysty. W pobliżu Lasów Monteverde znajduje się aktywny Wulkan Arenal.

↓↓↓ Porównaj ceny noclegów i znajdź idealna ofertę ↓↓↓Booking.com
Booking.com