Filmowy poradnik turystyczny zawiera porady dla turystów, które mogą okazać się pomocne podczas wycieczek i wyjazdów turystycznych. Dlatego warto tutaj regularnie zaglądać, aby znaleźć bieżące informacje i porady, które nie jednemu już uratowały wyjazd i wczasy.

Featured Video Play Icon

RK PREMIUM | Poznań

booked.net

Obiekt RK Premium z widokiem na stare miasto położony jest 1,2 km od Muzeum Narodowego oraz 1,5 km od zamku Królewskiego.  Apartamenty mieszczą sypialnię, wyposażoną kuchnię z kuchenką mikrofalową i lodówką, a także łazienkę z prysznicem. Do dyspozycji Gości jest też pralka oraz telewizor z płaskim ekranem i dostępem do kanałów satelitarnych.

↓↓↓ Sprawdź Dostępność ↓↓↓
 


Booking.com

JAK SZUKAĆ TANICH LOTÓW?

W czasie swoich podróży, a mam tu na myśli ostatnie 20 lat bardzo często podróżuję samolotem. Po części wynika to z pasji do latania, a ponadto jest to jedyna możliwość, by dostać się na drugi koniec świata. Od zawsze utarło się, że latanie samolotem jest drogie. Zanim pojawiły się tanie linie lotnicze latanie z pewnością nie należało do tanich. Wszystko zmieniło się kiedy się pojawiły i wtedy na rynku zrobiła się konkurencja dla linii regularnych, a co za tym idzie ceny musiały spaść.

Jak szukać tanich biletów lotniczych?

  • Kiedy? Najtańsze bilety kupujemy jesienią ( wrzesień- listopad ) oraz zima i wiosną ( od stycznia do maja ) Najdroższe bilety to oczywiście czas wakacyjny i ważne daty jak święta itp.
Featured Video Play Icon

JAK BEZPIECZNIE WYNAJĄĆ?

W okresie wakacyjnym zdarza się, że oszuści podszywają się pod wynajmujących pensjonaty lub apartamenty. Gdy przyjeżdżamy na miejsce, to okazuje się, że nie ma takiego budynku, a wpłaciliśmy już pieniądze. Żeby nie dać się oszukać trzeba przede wszystkim sprawdzać czy oferta nie jest nowa.

Opublikowano 28 Czerwca 2019 przez MarketNews24.

OGRANICZ EMISJĘ CO2

Polecieć gdzieś latem jest miło, ale coraz więcej ludzi martwi się wpływem podróży na klimat a natura coraz częściej przypomina nam, że zmiany klimatyczne są rzeczywistością, a nie mitem.

Samoloty stanowią około 4 procent całkowitych globalnych emisji klimatycznych. Pojedynczy lot wytwarza trzy tony dwutlenku węgla na pasażera, ale ilość ta gwałtownie wzrasta, jeśli samolot jest prawie pusty. Samoloty wytwarzają ślady pary i emitują ozon troposferyczny, który ma duże – ale nie długotrwałe – skutki klimatyczne. Natomiast CO2 z spalin samochodu pozostanie w atmosferze przez stulecia.

Podróże lotnicze są obecnie najbardziej przyczyniającym się czynnikiem globalnego ocieplenia, a unikanie lotu, gdy istnieją łatwe alternatywy, jest często największą pojedynczą rzeczą, jaką każda osoba może zrobić, aby zmniejszyć swój ślad węglowy i ograniczyć swój wpływ na zanieczyszczanie środowiska.

4 ALTERNATYWNE SPOSOBY PODRÓŻOWANIA

Latanie może być najszybszym i najwygodniejszym sposobem podróżowania po świecie, ale istnieje również mnóstwo alternatywnych opcji, jeśli chodzi o podróże, które mogą być nie tylko bardziej przyjazne dla planety, ale mogą też być zabawniejsze. Sprawdzi najlepsze sposoby na poruszanie się, które nie wymagają latania.

Z 4,1 miliarda zarejestrowanych lotów w zeszłym roku, nieuchronny wzrost branży lotniczej otworzył międzynarodowe podróże dla większej liczby osób niż kiedykolwiek wcześniej. Pomimo rosnącej świadomości szkodliwych skutków jakie latanie ma na środowisko, wielu z nas lata zarówno w celach rekreacyjnych, jak i zawodowych.

Nie ma wątpliwości, że podróże lotnicze pozwalają nam na to, co wcześniej niemożliwe, nietykalne.

Featured Video Play Icon

JAK REZERWOWAĆ PRZEZ BOOKING.COM

Krótka instrukcja zamawiania noclegów przez portal Booking.com Na co szczególnie trzeba zwracać uwagę żeby nie zepsuć sobie wyjazdu.

Opublikowano 6 Mar 2018 przez Krzysztof Januszewski.

Featured Video Play Icon

SOLO PODRÓŻE: zalety i wskazówki

Czy warto podróżować samemu? Jak przygotować się do podróży? Na co uważać? Gdzie poznać nowych ludzi? Czy lepiej podróżować ze znajomymi, czy samemu?

Opublikowano on 1 Jul 2018,  przez Julia Lipińska.

CZEGO NIE ROBIĆ W SAMOLOCIE

Wyznania personelu pokładowego: Nigdy nie rób tego w samolocie z bardzo obrzydliwego powodu.

Załogi KABIN mają odczynienia z ogromną liczbą lotów i różnymi pasażerami, z których niektórzy mają nieprzyjemne nawyki. Jedna stewardesa ujawniła coś, czego nigdy nie powinno się robić w samolocie z oczywistych powodów.

Personel pokładowy obsługuje setki pasażerów podczas każdego lotu, a niektórzy z tych podróżnych mają naprawdę niską kulturę obycia.  Wsiadając do samolotu myślimy, że samolot jest  w miarę czysty.  Ale może być znacznie bardziej brudniej niż myślisz ze względu na zachowanie niektórych poprzednich podróżujących. Niektórzy podróżni mogą być szczególnie niehigieniczni. 

TAJEMNICE HOTELU, KTÓRE POWINIENEŚ ZNAĆ

Personel hotelu wyznaje tajemnice, które trzymają przed gośćmi.

Hotele są zagadkowe. Jednocześnie bezpieczne i przerażające: dom z dala od domu, który jest dziwnie obcy. Nie ma sposobu, aby wiedzieć, co się dzieje, zanim tam dotrzemy, ale jesteśmy ciekawi. Nie musisz już więcej zastanawiać się nad hotelową tajemnicą.

Emerytowani i aktywni pracownicy hotelu z całego świata postanowili ujawnić, co dzieje się za kulisami. Od rutynowych sesji czyszczenia po wyrafinowane wskazówki oszczędzające pieniądze, oto 20 rzeczy, które powinieneś wiedzieć przed następnym pobytem. Ostrzegamy zwolenników spania w hotelach: to nie jest dobra wiadomość. Niektóre są miłymi wskazówkami, większość ma charakter informacyjny, jednak kilka jest wręcz przerażających.