booked.net

Jordania – najgościnniejszy kraj na Bliskim Wschodzie >>

Jordania – niezwykle interesujący kraj bliskowschodni, gdzie władzę sprawia monarcha konstytucyjny, król z dynastii Haszymidów, której pierwsi władcy panowali już w X wieku. Jest bezpieczny i przyjazny, zalicza się go do czołówki najbardziej kosmopolitycznych krajów świata arabskiego. Przyciąga turystów zarówno dobrze rozwiniętą bazą turystyczną, jak i atrakcjami.

 Zobacz na Mapie
 Lokalne Atrakcje
 Ceny Lotów
  Dowiedz się Więcej

To jedno z miejsc, które zapada w pamięci na wiele lat.

Petra — jeden z cudów świata to z pewnością obowiązkowy punkt w Jordanii. Przepych, wielkość, potęga to tylko niektóre ze słów, które cisną się na usta, kiedy wychodzi się z wąskiego szczelinowego wąwozu wprost na skarbiec wykuty w skale. Petra to symbol Jordanii, a jednocześnie wspaniałe miejsce, by po prostu pobyć, zobaczyć je o wschodzie słońca rezerwując dla siebie luksus bycia tam samemu, jak i o zachodzie słońca, by móc mieć pełen obraz odsłon Petry.

Kiedy jechać do Jordanii?

Zasadniczo klimat Jordanii jest zróżnicowany. Na północnym zachodzie kraj jest pagórkowaty i właśnie ten region najbardziej obfituje w opady. Na wyżej położonych terenach odnotowuje się ok. 800 mm opadów deszczu w ciągu roku. Najwięcej pada tutaj między listopadem i marcem. Temperatury wahają się od 8°C do 25°C. Zimą bywa całkiem chłodno, na najwyższych wzniesieniach mogą nawet wystąpić opady śniegu.Na zachód od łańcucha wzgórz płynie Jordan w depresyjnej dolinie. Tutaj zimy są bardzo łagodne, a lata bardzo upalne. Pada stosunkowo rzadko i w niewielkich ilościach.

AMMAN Pogoda Dzisiaj

Jak tam dojechać?

Dotrzeć do Jordanii można na kilka sposobów, najprostszy i relatywnie najtańszy. Lot z Warszawy do Tel-Awiwu, pociąg z lotniska Ben Gurion na stację kolejową HaHagana (koszt biletu 13,5 szekli/os. za 12 minutową podróż), a następnie podroż autobusem lini Egged na 5-godzinna przejażdżka do Eljatu w cenie 70 szekli/os. Ciekawe jest to, że WizzAir oferuje bezpośrednie połączenie z Polski do Eljatu, ale tylko w okresie zimowym, do końca marca. Lub można również poszukać lotów bezpośrednich do Ammanu.

↓↓↓ Porównaj Ceny Noclegów i Znajdź Idealną Ofertę  ↓↓↓Booking.com