Położone w sercu Europy Niemcy utrzymują dziś najpotężniejszą gospodarkę kontynentu. Jednak najbardziej znane są z historii II wojny światowej i jeszcze bardziej niedawnych czasów, kiedy kraj został podzielony na Wschód i Zachód; wszyscy wiedzą o murze berlińskim, który upadł mniej niż 30 lat temu. W tym dużym europejskim narodzie jest mnóstwo kultury, naturalnego piękna i znacznie starszej historii.

Featured Video Play Icon

KOLONIA

booked.net

Jeśli odwiedzamy Kolonię na krótszy okres czasu, warto poszukać zakwaterowania bliżej centrum. Niemal wszystkie najważniejsze atrakcję są stosunkowo blisko, na odległość spokojnego spaceru. Kolonia jest miastem będącym ważnym węzłem kolejowym pomiędzy innymi miastami w Niemczech, można dojechać do niej z wielu innych miast. Osoby wybierające się do Kolonii samolotem również nie będą miały większych problemów, w krótkim czasie dojedziemy pociągiem z lotniska do dworca głównego.

 Lokalne Atrakcje
 FlixBus
 Planowanie Trasy
 Sprawdź Ceny LotówBooking.com

Featured Video Play Icon

TROPICAL ISLANDS | Krausnick

booked.net

Obiekt Tropical Islands zlokalizowany jest pod olbrzymią kopułą, pod którą mieści się największy na świecie kryty las deszczowy, spa oraz basen w kształcie laguny. Na terenie obsadzonym prawdziwymi palmami znajduje się sztuczna plaża i najwyższa w Niemczech zjeżdżalnia wodna. Strefa zewnętrzna AMAZONIA oferuje jedyną w swoim rodzaju leniwą rzekę o nazwie Whitewater River. Do dyspozycji Gości jest też wiele stref bezpłatnego WiFi. Resort Tropical Islands jest otwarty przez cały rok* – również w dni wolne od pracy! Goście z noclegiem mogą korzystać ze Strefy Tropikalnej przez całą dobę.

 Lokalne Atrakcje
 Planowanie Trasy
 Sprawdź Ofertę


Booking.com

Featured Video Play Icon

BERECHTESGADENER | Ucieczka do Natury

booked.net

Berchtesgaden to urocze bawarskie miasto położone w południowej części Niemiec. Jest pełen piękna i rzeczy do zrobienia, ale często jest pomijany przez turystów, którzy zamiast tego udają się do Salzburga, lub Austrii.

 Zobacz na Mapie
 Lokalne Atrakcje
 FlixBus
 Ceny Lotów
 Sprawdź OfertęBooking.com

Featured Video Play Icon

KÖNIGSEE

booked.net

 Zobacz na Mapie
 FlixBus
 Lokalne Atrakcje
 Podróżuj Pociągiem
  Dowiedz się Więcej

Najpiękniejsze jezioro alpejskie w Niemczech

Jezioro Königssee (Königsee) leży zaledwie kilka kilometrów na południe od miasta Berchtesgaden i jest najgłębszym i najczystszym jeziorem w Niemczech.

Obszar ten był wykorzystywany do rekreacji na świeżym powietrzu od wieków; Bawili się tu bawarscy członkowie rodziny królewskiej i miejscowi władcy Berchtesgaden i Salzburga, Hitler wyruszył w rejs po jeziorze, a Eva Braun lubiła się opalać na brzegu.

Königssee to wspaniały przykład krystalicznie czystego alpejskiego jeziora. Łatwo dostać się z Berchtesgaden, na terenie Parku Narodowego Berchtesgaden, i nie wymaga wytężonej turystyki.