booked.net

 Zobacz na Mapie
 Lokalne Atrakcje
 Ceny Lotów
 Dowiedz się Więcej

Nerja to niewielkie, nadmorskie miasteczko położone na Costa del Sol. Co sprawia, że warto je odwiedzić? Krystalicznie czysta woda, malutkie, urokliwe plaże schowane wsród skał oraz subtropikalny klimat, to tylko jedne z wielu jej atutów.

latach 50-tych Nerja była jeszcze malutką rybacką miejscowością. Z czasem zaczęto wykorzystywać jej walory i stała się popularnym turystycznym miejscem . Pomimo bumu turystycznego zachowała swój urok andaluzyjskiego miasteczka i nie zdominowały jej nowo powstałe bydynki hotelowe (jak w przypadku innych nadmorskich miejscowości). Spacerując po starówce można podziwiać bielone domki zdobione mozaikami i niezliczoną ilości kwiatów. Swój urok zachowały rownież brukowane uliczki z kamienia, które czynią je idealnym miejscem na spacery. Spacerując trafiamy do małych sklepików, które oferują lokalne produkty – wino Moscatel, melasę, rękodzieło jak i produkty rolne, pochodzące z okolicznych upraw.

Dziś miasteczko, liczy niecałe 25 000 mieszkańców, z czego jedna trzecia to cudzoziemcy. Wielu obcokrajowców (większość Brytyjczyków) kupiło tu domy i przeprowadza się tu na okres zimowy. Generalnie nie ma co się dziwić, bo tutejszy klimat jest wyjątkowy. Szkoda tylko, że powoli miasteczko staje się bardziej angielskie niż hiszpańskie. Anglicy mają tu swoje restauracje, w których królują brytyjskie hamburgery, w kioskach brytyjskie gazety, a w radio brytyjska muzyka

Zwiedzanie miasteczka Nerja warto połączyć ze zwiedzeniem oddalonej zaledwie o 7 km bialej wioski Frigiliana.

↓↓↓ Porównaj Ceny Noclegów i Znajdź Idealną Ofertę ↓↓↓Booking.comBooking.com

Nie Zapomnij Sprawdzić Ceny Lotów >>