ALAPPUZHA Pogoda Dzisiaj

Kerala jest uważana za jedną z najpiękniejszych części Indii i nie bez powodu. To nie jest zakurzone, szalone, tętniące życiem Indie, o którym słyszysz.

Rozlewiska Kerali to sieć połączonych ze sobą rzek, kanałów i jezior tworzących system przypominający labirynt i liczący w sumie około 900 km długości.  Rozlewiska te powstały w wyniku działania fal i prądów przybrzeżnych, które są też przyczyną powstania unikalnego ekosystemu, w którym słodka woda z jeziora miesza się ze słoną wodą z Morza Arabskiego.

Kanały w Kerali to bajeczne miejsce. Są dość wąskie, otoczone palmami i pięknymi łodziami zacumowanymi przy brzegu. Te łodzie to nic innego jak boathousy, które można również wynająć na nocleg. Niestety koszt takiego noclegu jest znacznie wyższy niż na lądzie, ale przeżycia pewnie niezapomniane. Rejs tradycyjną łodzią pozwala nam wyciszyć się i zrelaksować. Mamy okazję poznać unikalne Indie z zupełnie innej perspektywy, a przy tym podziwiać mijane po drodze krajobrazy, które zmieniają się z minuty na minutę.

 

Zarezerwuj Thara’s Eco Houseboat


Booking.com

Najłatwiej dotrzeć do Kerali z Katmandu przez Delhi. Możesz polecieć do Kochi lub Trivandrum w zależności od tego, gdzie chcesz rozpocząć podróż. Jeśli zaczniesz od Kochi, możesz odwiedzić Kumarakom (rozlewiska), a następnie udać się do Kovalam (plaża) i wrócić z Trivandrum

Znajdź idealna ofertę noclegową w okolicy i spędź niezapomniane chwile.Booking.com