KAJMANY Pogoda Dzisiaj

Wyspy na Morzu Karaibskim, zależne od Wielkiej Brytanii. W ich skład wchodzą: Wielki Kajman, Cayman Brac oraz Mały Kajman. Głownem źródłem dochodu mieszkańców stały się turystyka i usługi finansowe. Wyspy odkrył w 1503r. Krzysztof Kolumb. W XVI w. stanowiły schronienie dla piratów i poławiaczy żółwi. Ok. 1660r. powstała tu pierwsza osada założona przez grupę dezerterów z Armii Brytyjskiej. Ludność trudniła się wtedy rozbiórką wraków statków, które rozbijały się o rafę. Legenda głosi, że król Jerzy III zwolnił Kajmany od płacenia podatków, gdyż ich mieszkańcy uratowali przed rozbiciem dziesiątki brytyjskich okrętów.

CO WARTO ZWIEDZIĆ NA KAJMANACH?

George Town
Stolica i największe miasto Kajmanów. Warto tu zajrzeć do Muzeum Narodowego. Warto popłynąć w rejs statkiem ze szklanym dnem oraz wybrać się do destylarni rumu.

Seven Mile Beach
Ta znajdująca się na Grand Cayman plaża jest uznawana za jedną z najlepszych na Karaibach. Aktywni mogą tu podziwiać podwodny świat w trakcie nurkowania, miłośnicy relaksu mogą opalać się na białym, miękkim piasku oraz wypoczywać w luksusowych hotelach.

Cayman Turtle Farm
Farma żółwi na Grand Cayman, na Boatswain’s Beach jest miejscem, gdzie żyje 16 tys. żółwi morskich (w tym również przedstawiciele zagrożonych gatunków), kajmany oraz rekiny.

Stingray City
Znajduje się na Gran Cyaman. Jest to niesamowite Miasto Płaszczek, w którym można z bliska obserwować te charakterystyczne zwierzęta. Przyjaźnie podpływają one bowiem do turystów.

Ogród botaniczny Królowej Elżbiety II na Grand Cayman
Doskonała propozycja odpoczynku od gwarnych plaż. Możemy tu obserwować wiele interesujących gatunków tropikalnej flory.

Porównaj ceny noclegów I znajdź idealna ofertęBooking.com