booked.net

 Zobacz na Mapie
 Lokalne Atrakcje
 Ceny Lotów
  Dowiedz się Więcej

6 powodów, aby odwiedzić Jerez de la Frontera w Hiszpanii

Bez wątpienia andaluzyjski i znacznie mniej zatłoczony niż Granada i Sewilla, Jerez to kolebka flamenco, sherry i prawdziwie autentyczne hiszpańskie doświadczenie …

1. Najlepsza na Świecie Sherry

Zapomnij o rzeczach, które dziadkowie przynoszą na specjalne okazje. Sherry w Jerez jest całkowicie bardziej wyrafinowaną bestią. Każda odmiana ma swój odrębny charakter. Manzanilla jest bardziej sucha i lżejsza, Fino jest przejrzysta z ziemistym aromatem migdałów – miejscowi uważają oba za idealny aperitif przed posiłkiem. Pedro Ximenez jest oczywiście słodszy.

Słynny „trójkąt sherry”, obszar, w którym muszą być produkowane wszystkie sherry, znajduje się tuż za progiem miasta. A w mieście znajdziesz winnice, muzea, enotecas , bary i restauracje oferujące posiłki i wina.

Na coś mniej formalnego, ale równie przyjemnego, spróbuj jednego z tradycyjnych tabancos: małych barów, w których miejscowi spotykają się na sherry i tapas. Znajdziesz je w całym historycznym centrum miasta.

2. Klimatyczne Stare Miasto

Z szerokimi ulicami, placami i wspaniałymi rzędami drzew jacaranda, które kwitną wiosną, Jerez walczyli Fenicjanie, Rzymianie, muzułmanie i chrześcijanie. W wąskich uliczkach i dzielnicach odkryjesz przypomnienia o każdym „gościu”, fontannach, pałacach i kościołach – i drzewach pomarańczowych!
XI-wieczna mauretańska twierdza, czyli Alcazar, została częściowo odrestaurowana i jest równie piękna jak inne w Andaluzji. Imponująca katedra del Salvador była kiedyś meczetem i jest domem słynnego obrazu Zurbarána, La Virgen Niña. Mercado Central de Abastos jest jednocześnie tętniące życiem i imponujące, a Villamarta Theatre jest warte odwiedzenia. Lub po prostu spaceruj ulicami Casco Antiguo , starego miasta i zobacz, co znajdziesz.

3.  Prawidłowo Tańczony Flamenco

Dramatyczny i zmysłowy flamenco jest najbardziej znanym hiszpańskim stylem tańca, a Jerez jest jego duchowym domem. Miasto znane jest jako cuna del flamenco (kolebka flamenco) i każdej nocy znajdziesz bailaoras (tancerzy) w tradycyjnych czerwonych sukienkach wykonujących, towarzyszących cantaores (śpiewaków) i gitarzystów.

Pokazy flamenco odbywają się w lokalnych tablaos i grochu flamencas , (bary i restauracje) w całym mieście, zwłaszcza w dzielnicach Santiago i San Miguel. Aby dowiedzieć się więcej, odwiedź Andaluzyjskie Centrum Flamenco, aby zapoznać się z obszerną historią sztuki i słynnymi kostiumami. Jest też Międzynarodowy Festiwal Flamenco de Jerez, zwykle odbywający się w lutym i marcu oraz Festiwal Buleria we wrześniu.

4. Tańczące Konie

Konie andaluzyjskie słyną na całym świecie z wdzięku i wyjątkowego piękna. Rasa ta wywodzi się z koni hodowanych przez mnichów kartuzów w XV wieku w pobliżu Jerez. Do dziś miasto świętuje konia festiwalami i regularnymi pokazami sztuki jeździeckiej, na których białe piękności olśniewają publiczność niezwykłymi, choreograficznymi rutynami.

Najlepszym miejscem na pokaz jest Royal Foundation Andalusian School of Equestrian Art w Palacio Recreo de las Cadenas. Tutaj możesz podziwiać autentyczny balet jeździecki z typową hiszpańską muzyką i kostiumami z XVIII wieku. Tańce pochodzą z ujeżdżenia klasycznego i wiejskiego. W centrum znajduje się również Muzeum Sztuki Jeździeckiej, gdzie można zobaczyć kolekcję powozów i ozdób używanych w sztukach jeździeckich na przestrzeni wieków.

5. Zapierające Dech Festiwale

Jak przystało na miasto słynące z sherry, flamenco i tańczących koni, Jerez przez cały rok gości wiele żywych i kolorowych festiwali. Największym jest Festival de Jerez, odbywający się co roku w lutym i marcu. Jego celem jest flamenco, więc nie zdziw się, jeśli znajdziesz się zmieciony tańczy z mieszkańcami na ulicy lub uczestnictwo w przywracającej sherry w jednym z Casitas , dużych namiotów, które pojawiają się w całym mieście.
W maju miasto obchodzi Jerez Horse Fair, które odbywają się na terenach targowych Gonzalo Hontoria od ponad 500 lat. Spodziewaj się parad koni, olśniewających kostiumów i więcej wina i flamenco. We wrześniu festiwal winiarski skupia się na sherry, stompowaniu winogron, gastronomii i muzyce.

Wielki Tydzień w Jerez jest obchodzony spektakularnymi procesjami. Nie przegap Madrugá, która odbędzie się w Wielki Piątek lub Prendimiento, która odbędzie się w Wielką Środę. Są kadzidła, śpiewy i niektóre bardzo intensywne stroje.

6. Mnóstwo Dobrych Apartamentów

↓↓↓ Porównaj Ceny Noclegów i Znajdź Idealną Ofertę ↓↓↓


Booking.com
Booking.com