Jeśli planujesz podróż do Japonii, jedną z najważniejszych – i wymagającą! – kroki decydują, gdzie się udać. Mając do wyboru tak wiele niesamowitych miejsc docelowych i tak wiele informacji w Internecie, zawężenie idealnych miejsc docelowych może wydawać się zniechęcające (niezależnie od tego, czy jest to pierwszy raz, czy odwiedzamy ją ponownie). Dobrą wiadomością jest to, że Japonia ma tak wiele niesamowitych miejsc do odwiedzenia, że zasadniczo nie można wybrać źle.

Featured Video Play Icon

KUSHIRO | Hokkaido

Kushiro (釧 路), najbardziej zaludnione miasto we wschodniej części Hokkaidō, to port przemysłowy, który zyskał na znaczeniu dzięki portowi, który zimą pozostaje stosunkowo wolny od lodu. Dla podróżujących jest kluczowym węzłem tranzytowym dla pobliskiego Parku Narodowego Kushiro Wetlands, a dalej na północ, Parku Narodowego Akan.

Hokkaido jest jednym z najpopularniejszych miejsc do zwiedzania w Japonii.

Wyspa Hokkaido – położenie, pogoda i temperatury
Wyspa Hokkaido charakteryzuje się umiarkowanym klimatem morskim. Latem nie spotkamy tu upałów, jak chociażby na wyspie Honsiu i w Tokio, średnie temperatury najcieplejszego sierpnia wahają się pomiędzy 17 a 22°C.