Znalezienie odpowiedniego kierunku wyjazdu to pestka, w porównaniu ze znalezieniem odpowiedniego towarzysza podróży. Sytuacja może być nieco prostsza dla podróżników mających przyjaciół podzielających ich pasję; co jednak gdy my wolimy aktywnie spędzać czas zwiedzając okolicę, a nasz kompan do podróży preferuje leżenie plackiem na plaży? Albo gdy chcemy pojechać autostopem/rowerem, a partner lub partnerka nie wyobraża sobie podróżowania w taki sposób?

Uwaga, towarzysz podróży poszukiwany
Nakreśliłeś już plan podróży, wybrałeś środek transportu, ale wciąż nie masz partnera do podróży? Wiedz, że nie musisz rezygnować z całego przedsięwzięcia, nie musisz też jechać sam, nawet jeśli w najbliższym otoczeniu nie ma ochotników do realizacji Twojego planu. Wystarczy dobrze się rozejrzeć albo poszukać w odpowiednich miejscach, a Twój towarzysz podróży znajdzie się sam. Na pewno ktoś marzy o tym samym kierunku, co ty.

Ten idealny partner do podróży może znajdować się pośród osób, które znasz. Niewykluczone, że któryś z dalszych znajomych albo znajomych-znajomych, także planuje albo chociaż marzy o takiej samej wyprawie. Osoba, którą znasz, choćby przelotnie, może stanowić dobry materiał na towarzysza podróży. Aby ją znaleźć wystarczy na facebookowej tablicy napisać „towarzysz podróży poszukiwany” i czekać na odpowiedź. Pomocne może być też miłe wieczorne wyjście z paczką dobrych znajomych – oni na pewno będą wiedzieć czy jacyś inni znajomi nie planują podobnego przedsięwzięcia.

Gdy jednak to zawiedzie, masz także inne opcje, a od ogłoszenia oznajmiającego, że szukam towarzysza podróży pozostawionego gdzieś na forum, Gumtree, OLX lub na portalu podróżniczych, mogą zacząć się najwspanialsze wakacyjne wyjazdy. Tego typu miejsc w internecie jest całkiem sporo: działają i fora i grupy na Facebooku, a nawet całe strony internetowe, na których umieszcza się podobne ogłoszenia. Można zamieścić własne, można też poszukać pośród innych. Na pewno ktoś już zamieścił ogłoszenie, że szuka towarzysza podróży. Kto wie, może to właśnie Ty nim będziesz?

Zorganizowany wyjazd
Jeśli nie przekonuje Cię wyprawa sam na sam z towarzyszem podróży, którego kompletnie nie znasz to warto zmienić kierunek poszukiwań. Zamiast zamieszczać ogłoszenia o treści szukam kompana do podróży, można przejrzeć oferty biur podróży, które specjalizują się w wycieczkach dla pojedynczych osób. Z pewnością znajdziesz kierunek idealny dla siebie, nawet jeśli jesteś wybrednym podróżnikiem, który nie lubi chodzić tam, gdzie inni.

Decydując się na taki wyjazd możesz mieć pewność, że towarzysze podróży podzielają Twoje pasje i łączy Cię z nimi coś więcej niż miejsce w tym samym autobusie albo samolocie. A to, że podczas takiej wycieczki jest więcej osób sprawia, że zawsze będzie z kim porozmawiać.

Jedź sam… i czekaj co się zdarzy
Pojechanie na samotną wyprawę Cię nie przekonuje? Pomyśl, że to, że wybierasz się sam nie znaczy, że sam tę wyprawę skończysz. Szansa na to jest szczególnie duża zwłaszcza w sezonie wakacyjnym. To rozwiązanie ma dużo plusów. Po pierwsze nie tracisz energii na szukanie towarzysza do podróży, dzięki czemu możesz całkowicie oddać się przygotowaniom. Po drugie – i najważniejsze – nie musisz dołączyć do spotkanej osoby, jeśli Ci nie pasuje. Z nowo poznanym partnerem do podróży możesz spędzić dzień, dwa, miesiąc czy dwa kolejne wyjazdy. Wszystko zależy od tego, czy odpowiednio będziecie się dogadywali.

Przeczytaj: Jak się przygotować do samodzielnej podroży

Czym cechuje się dobry towarzysz podróży?
Podróżując z osobą, która odpowiedziała na ogłoszenie „szukam towarzysza podróży do…”, czyli z osobą, której nie znasz zbyt dobrze albo praktycznie wcale, musisz pozostać otwarty na to, co może się wydarzyć. Warto przed wspólnym wyjazdem nieco się poznać, żeby w trakcie eskapady nie okazało się, że tą podróż wyobrażaliście sobie zupełnie inaczej. Ustalcie też pewne szczegóły, jak choćby to jakimi środkami transportu będziecie podróżować, gdzie będziecie jadać i spać.

To, że poznaliście się za pośrednictwem internetu i rozmawialiście tylko przez telefon nie znaczy, że będą z was źle dobrani towarzysze podróży. Wiele wspaniałych wojaży odbyło się w towarzystwie osób, które się ledwo znały. Niezależnie od tego, który sposób podróżowania przyjmiesz, i czy Twój kompan podróży znalazł się sam, czy też odpowiedział na ogłoszenie „towarzysz podróży poszukiwany…”, mamy nadzieję, że wyprawa będzie udana!

POWRÓT DO KATEGORII  >>