W czasie swoich podróży, a mam tu na myśli ostatnie 20 lat bardzo często podróżuję samolotem. Po części wynika to z pasji do latania, a ponadto jest to jedyna możliwość, by dostać się na drugi koniec świata. Od zawsze utarło się, że latanie samolotem jest drogie. Zanim pojawiły się tanie linie lotnicze latanie z pewnością nie należało do tanich. Wszystko zmieniło się kiedy się pojawiły i wtedy na rynku zrobiła się konkurencja dla linii regularnych, a co za tym idzie ceny musiały spaść.

Jak szukać tanich biletów lotniczych?

 • Kiedy? Najtańsze bilety kupujemy jesienią ( wrzesień- listopad ) oraz zima i wiosną ( od stycznia do maja ) Najdroższe bilety to oczywiście czas wakacyjny i ważne daty jak święta itp. Ponadto najtańsze bilety znajdziemy w środku tygodnia.
 • Tanie bilety. Na jeden lot jest ich zaledwie kilka i rozchodzą się niewiarygodnie szybko. Na ten sam lot pojawiają się w zależności na ile dana trasa jest popularna czy konkurencyjna. Dlatego szybkość w otrzymaniu informacji na ten temat jest kluczowa.
 • Promocja. W czasie promocji najłatwiej upolować bilet w naprawdę dobrej cenie. Takie promocje pojawiają się cyklicznie.
 • Elastyczność. Tylko osoby mogące dostosować swoje plany do cen biletów będą miały okazje nabyć tanie bilety. Każdego dnia cena może być inna.
 • Bezpośrednio. Najdroższe bilety to te bezpośrednie. Zatem jak szukać tanich lotów? Im więcej przesiadek tym bilet jest tańszy.
 • Wygoda. Jeśli chcemy być szczęśliwymi posiadaczami taniego biletu nie idzie to w parze z wygodą, czekają nas długie przesiadki na lotnisku, czasami nawet po pól doby i dłużej!
 • Rezerwacja. Należy szukać tanich biletów co najmniej na 2-3 miesiące do przodu, a czasem nawet i pół roku.
 • Z bagażem czy bez. Bagaż jest często droższy niż cały bilet. Podróżowanie tylko z bagażem podręcznym to spora oszczędność.
 • Wyszukiwarki. Każda wyszukiwarka pokazuje inna cenę? Tak to właśnie jest. Wyszukiwarki przekierowują do pośredników u których kupujemy bilety, a oni czerpią zyski z prowizji od sprzedaży, zatem chcą przyciągnąć nas niższą ceną. W efekcie dostajemy ten sam lot w różnej cenie.
 • Pośrednicy. Agencje, u których kupujemy bilety mają różne opłaty transakcyjne. Warto korzystać z polskich pośredników, w razie problemu łatwiej nawiązać kontakt.
 • Kupować u linii lotniczej czy przez pośrednika. Najtaniej można kupić przez pośrednika.
 • Kartą czy przelewem. Płatność za bilet też znacząco obniża finalny koszt biletu. Najtaniej używać karty debetowej, kredytowej, a czasami można nawet zapłacić przelewem.
 • Okoliczne duże lotniska. Nie wszystkie połączenia znajdziemy z naszych rodzimych lotnisk. Często trzeba szukać promocji z innych krajów europejskich. I nawet dokupienie dodatkowego dolotu i tak ogólnie zachowuje okazyjną cenę.
 • Przeglądarki. Zapamiętują nasze wyszukiwania, zatem wiedzą jaka data szczególnie nas interesuje. Dlatego należy czyścic pamięć podręczna za każdym razem.
 • Błąd cenowy. Bardzo często się zdarza, że bilety są zaskakująco tanie i bardzo często są to błędy cenowe. O tym innym razem.

Jak możesz zauważyć na pytanie jak szukać tanich lotów nie ma łatwej odpowiedzi. Wymaga to doświadczenia i planu działania, ale najważniejsza jest szybkość. Nie jesteśmy jedynymi, którzy szukają takich ofert cenowych. Tutaj najważniejsze są źródła pozyskiwania informacji, by być o krok przed resztą i szybko rezerwować. Prawdą jest także, że nie każdy może pozwolić sobie na taką elastyczność i szybkość. Normalnie załatwienie urlopu, zapytanie innych członków rodziny o zdanie itp. wymaga czasu, a tego nie mamy, gdy przed oczami mamy niewiarygodnie tani bilet. Taka oferta będzie aktywna zaledwie kilka godzin albo, aż serwer przestanie odpowiadać.

Porównaj Ceny biletów Lotniczych >>