Gruzja jest zdecydowanie najczęściej odwiedzanym krajem na Południowym Kaukazie i łatwo zrozumieć, dlaczego: jego bogata kultura i zadziwiająco różnorodne krajobrazy sprawiają, że jest to idealne miejsce dla każdego, kto kocha historię i naturę w największej skali.

Featured Video Play Icon

KUTAISI‎

booked.net


Kutaisi, miasto w zachodniej Gruzji, w którym lądują samoloty tanich linii, znajduje się nad rzeką Rioni, na wysokości 125 – 300 m n.p.m. Warto zatrzymać się tutaj na dłużej, bo miasto pełne jest zabytków, które stanowią dowód długiej i interesującej historii tego zakątka. Kutaisi było niegdyś stolicą m.in. Imperium Abchaskiego i królestwa Imeretii. Koniecznie trzeba tu zobaczyć Katedrę Bagrata i Monastyr Gelati (na zdjęciu) – obie atrakcje widnieją na liście światowego dziedzictwa UNESCO.

 Lokalne Atrakcje
 
Zobacz na Mapie
 Sprawdź Ceny Lotów
  Porównaj Ceny Noclegów
 

Featured Video Play Icon

BATUMI

booked.net

Batumi to przede wszystkim kurort. Bezpośredni dostęp do Morza Czarnego dodaje miastu nie tylko walorów turystycznych, ale także statusu miejsca magicznego. Ot, choćby Batumi Boulevard, czyli ciągnąca się przez osiem kilometrów promenada z widokiem na morze i kamienistą plażę. Kto będzie miał szczęście, dojrzy pluskające się na horyzoncie delfiny. Piękne plaże i leniwie biegnące życie przyciągają tu od lat. Już w XIX wieku szlachta i bogaci kupcy budowali tu liczne pałace, będące do dziś ozdobą miasta.

 Lokalne Atrakcje
 
Zobacz na Mapie
 Sprawdź Ceny Lotów
 Porównaj Ceny Noclegów