Wakacyjne wyjazdy 2020 są w zawieszeniu, ponieważ Coronavirus atakuje coraz większą liczbę krajów, co prowadzi do odwołania lotów i wakacji. Ponieważ wszystkie podróże do Włoch są zakazane, a nowe przypadki odnotowano w Turcji i Hiszpanii, wyjaśniamy, gdzie można udać się tam, gdzie nie było doniesień o koronawirusie.

Nadal istnieje wiele miejsc do których możemy podróżować do których obecnie nie zgłoszono przypadków zakaźnego wirusa. Może to jednak ulec zmianie w krótkim czasie, dlatego zaleca się, aby być na bieżąco z lokalnymi poradami dotyczącymi podróży, ponieważ kraje pozostają w stanie wysokiej gotowości.

Gdzie w Europie nie zgłoszono koronawirusa?

Większość krajów w Europie zgłosiła przypadki koronawirusa, chociaż wyspy takie jak Madera i Azory do tej pory nie zgłoszono przypadków wirusa. Wyspy w Grecji, takie jak Santorini i Mykonos, również uniknęły wirusa. Wszystkie te miejsca docelowe obecnie monitorują sytuację, ale porady dotyczące podróży wskazują, że podróżowanie jest bezpieczne bez żadnych ograniczeń.

Mimo to warto wykupić ubezpieczenie podróżne i sprawdzić, czy jesteś objęty ubezpieczeniem na wypadek wybuchu koronawirusa który może spowodować odwołanie lotów lub zamknięcie hoteli, a także dodatkowe koszty przy rezerwacji nowych lotów.

Włochy, Hiszpania i Niemcy mają najwyższą odnotowaną liczbę koronawirusów w Europie, a liczba ta przekracza 10 000.

We Włoszech 90 procent rezerwacji zostało anulowanych, ponieważ cały kraj blokuje się, podczas gdy rezerwacje hoteli w Tajlandii spadły o 10 procent.

Gdzie jeszcze na świecie nie zgłoszono koronawirusa?

Wakacje w dalszym ciągu na Wyspach Zielonego Przylądka mogą się odbyć, podczas gdy Bali pozostaje wolne od wirusa, chociaż odnotowano wiele przypadków na kontynencie Indonezji. Karaibom udało się również uniknąć wirusa, a Bermudy i Kuba nie zgłosiły dotychczas żadnych przypadków.

Kraje nadal borykają się z gwałtownym spadkiem turystyki, nawet jeśli epidemia koronawirusa pozostaje niska.

Inne miejsca docelowe, w których występują przypadki, również borykają się z problemami – Indonezja planuje wydać ponad 500 000 funtów na podróże turystyczne z powodu spadku liczby osób, podczas gdy minister finansów Nowej Zelandii powiedział, że kraj ten ma „poważny wpływ” na wirusa.

O ile nie w pełni rozumiemy tego wirusa, istnieją również pewne rzeczy, o których wiemy, że mogą być doskonałą bronią do walki!

Trzy rzeczy, których wirus nie lubi:  Światło Słoneczne, Temperatura i Wilgotność.

Wyjazd do miejsca gdzie jest ciepło, słonecznie i wilgotno zmniejszy zagrożenie zarażenia się  wirusem o połowę.

Najlepsze Miejsca na Ucieczkę od COVID-19

 CAPE VERDE
 CUBA
 BALI
 SANTORINI
 BARBADOS
 MADEIRA
 BERMUDA
 GRECJA
 AZORY