Wyprawy kulinarne do różnych miejsc na świecie, gdzie „smacznie” oznacza trochę więcej niż schabowy z kapustą. Tutaj zobaczysz wyprawy, podczas których smakowano potrawy w najdalszych zakątkach świata.

Featured Video Play Icon

ATENY | Co zobaczyć?

booked.net

Zapraszamy do wizyty w mieście, o którym wszyscy uczyliśmy się na lekcjach w szkole. Kolebka zachodniej cywilizacji, miejsce narodzin demokracji, sałatki greckiej, tzatzików i gyrosa.

W tym filmie pokażemy Wam to wszystko. Będzie trochę zwiedzania, a przy tym dużo dobrego jedzenia!

Każdy porządny dzień trzeba zacząć od śniadania.
Pierwszym odwiedzonym miejscem jest tradycyjna piekarnia ARISTON, specjalizująca się w greckich ciastach serwowanych ze słonym lub słodkim nadzieniem.
Cena takiej przyjemności – około 2E za sztukę.

Z tamtąd ruszamy zwiedzać wzgórze AKROPOL. Jest to symbol miasta i miejsce budowy jednego z cudów antycznego świata.

Featured Video Play Icon

PALERMO | Uliczne Jedzenie – Babbaluci

booked.net

Palermo to piękne miasto, bogate w historię, zabytki i pałace. Ale niewielu wie, że Palermo jest także jedną ze światowych stolic Street Food dzięki świeckim tradycjom kulinarnym. Sycylijski Street Food w Palermo działa od świtu do nocy w partyzanckich warunkach, choć ukonstytuowanych tradycją i miejscowym szacunkiem, i serwuje dania zachwycające, rzadkie, a w dodatku tanie.

Sprawdź Ceny Lotów >>
Porównaj Ceny Noclegów i Znajdź Idealną Ofertę
>>

Featured Video Play Icon

MARRAKECH

booked.net

Z pewnością jedno z najpiękniejszych i najbardziej fascynujących miast w Maroku, żadna podróż do Afryki Północnej nie jest kompletna bez sprawdzenia Marrakeszu. W tym 1000-letnim mieście znajduje się tętniąca życiem medyna, niesamowite zakupy i jedne z najpiękniejszych budowli, jakie można znaleźć na całym świecie. Gotowy, aby zakochać się w Maroku?

Sprawdź Ceny Lotów >>
Porównaj Ceny Noclegów i Znajdź Idealną Ofertę
>>

Featured Video Play Icon

RESTAURACJA UNDER | Lndesnes

booked.net

Ta podwodna restauracja znajduje się pięć i pół metra pod powierzchnią morza i ma na celu zapewnienie podróży w nieznane. Przyjmując gości, aby zanurzyli się w norweskim ekosystemie morskim, Under stanowi nową niszę dla turystyki podwodnej. Każdy gość będzie miał niepowtarzalną okazję doświadczyć zanurzonego wszechświata, badając życie morskie w sposób, którego inaczej by nigdy nie zobaczyli.

  Menu
 
Lokalne Atrakcje
 Sprawdź Ceny Lotów
 Porównaj Ceny Noclegów

Featured Video Play Icon

CO WARTO ZJEŚĆ WE FRANCJI

Kuchnia francuska to jedna z najbardziej znanych kuchni europejskich. Jest ona bogata, wytworna i wykwintna. Nie ma chyba osoby, która nie słyszałaby o wybornych francuskich winach i dojrzewających serach. Francja to również prawdziwe królestwo owoców morza. Nawet krewetki kupione w supermarkecie smakują wybornie. Zwłaszcza w towarzystwie lekko schłodzonego, białego wina, które wcale nie musi być drogie. Choć może to być nie lada zaskoczeniem, dobre francuskie wino można kupić już za kilka euro.

Tradycje kulinarne poszczególnych regionów Francji znacznie się między sobą różnią. Oprócz różnic pomiędzy poszczególnymi krainami, kuchnię francuską możemy podzielić również na:

haute cuisine (wysoka kuchnia) – drogie, tradycyjne dania, przygotowywane przez znanych szefów kuchni;
nouvelle cuisine (nowa kuchnia), która powstała jako protest do kuchni haute cuisine.

Featured Video Play Icon

ULICZNE JEDZENIE | Mumbai

booked.net

Bogactwo Indii to mozaika krajobrazów, tradycji i nacji. Znajduje ona odbicie nie tylko w architekturze, ale także w sztuce kulinarnej, zróżnicowanej zarówno z uwagi na odrębność kulturową mieszkańców, jak i ze względu na przenikanie na przestrzeni stuleci wielu innych kultur – – tybetańskiej, perskiej, afgańskiej czy tej wywodzącej się z Azji Mniejszej i Azji Południowo-Wschodniej.

 Lokalne Atrakcje
 Sprawdź Ceny Lotów
 Porównaj Ceny Noclegów