booked.net

 Zobacz na Mapie
 Lokalne Atrakcje
 Sprawdź Ceny Lotów
  Dowiedz się Więcej

Formentera to najmniejsza wyspa w archipelagu Balearów. Zachwyca malowniczymi, skalistymi wybrzeżami, piaszczystymi plażami, zapachem lasów piniowych oraz wodami – jednymi z najczystszych na Morzu Śródziemnym. Krajobraz zdobią dwa słone jeziora znajdujące się na północy wyspy.

Formentera ma urozmaiconą linię brzegową, od majestatycznych klifów po łagodne, piaszczyste wybrzeże i kameralne zatoczki. Jest tu ponad 20 km piaszczystych plaż, uznawanych za najładniejsze w basenie Morza Śródziemnego. Większość z nich jest odznaczonych certyfikatem Błękitna Flaga nadawanym za wyjątkową czystość i przejrzystość wody. W krystalicznie czystych wodach obmywających wyspę panują doskonałe warunki do nurkowania i snurkowania. Bogata fauna i flora przybrzeżnych wód jest unikatem na skalę europejską, w 1999 r. została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Najpopularniejszą i zarazem najdłuższą plażą na Formenterze jest Platja de Migjorn o długości 5 km. Jasny, drobny piasek i morze mieniące się wszystkimi odcieniami błękitu sprawiają, że jest idealnym miejscem zarówno na rodzinne wakacje jak i romantyczne wyjazdy we dwoje. Dobrze przygotowana baza sportów wodnych przyciąga amatorów windsurfingu i żeglarstwa. Plaża Es Pujols ma odmienny charakter, są tu dyskoteki i bary.

Dla aktywnych: nurkowanie i snurkowanie – ciepłe, płytkie i przejrzyste wody, wspinaczka skałkowa na nadmorskich klifach, wycieczki rowerowe liczne trasy przez lasy piniowe, przy skałkach i zatokach.

Zwiedzaj: Eivissa – stolica Ibizy ze starym miastem Dalt Villa, zamek otoczony fortyfikacjami i katedrą, port jachtowy, sklepy i kafejki; targi hipisów w Punta Arabi i Las Dalias; wyspa Es Vedra – 3. miejsce pod względem siły pola magnetycznego na Ziemi, nie działają tu kompasy ani telefony komórkowe; Jaskinia Can Marca – największa na Ibizie, kiedyś przemytnicy przechowywali tu tytoń i wódkę; Cala d’Hort – znane z najpiękniejszych zachodów słońca na wyspie.

↓↓↓  Porównaj Ceny Noclegów i Znajdź Idealną Ofertę  ↓↓↓Booking.com
Booking.com