Featured Video Play Icon

SNOWVILLAGE | Lapland

booked.net

200 km nad kołem podbiegunowym leży wyjątkowy i magiczny świat wykonany z lodu i śniegu. Każdego roku około 20 milionów kilogramów śniegu i 350 000 kilogramów krystalicznie czystego naturalnego lodu jest wykorzystywanych do budowy spektakularnych hoteli SnowVillage Lapland Hotels, które zmieniają swój kształt, rozmiar i wygląd, aby zadziwiać każdego roku. SnowVillage obejmuje na przykład rzeźby lodowe, udekorowane apartamenty śnieżne, restaurację lodową i bar lodowy, a także lodową kaplicę.

 Lokalne Atrakcje
 Porównaj Ceny Lotów
 Sprawdź OfertęBooking.com

Featured Video Play Icon

NA ŻYWO | Wioska Świętego Mikołaja

booked.net

Czy kiedykolwiek marzyłeś o wizycie w fińskiej Laponii? Z szeroką arktyczną dziczą, marzycielskimi śnieżnymi krajobrazami, kolorowymi zorzami północnymi i stadami reniferów. To z pewnością pierwsze miejsce na liście Świątecznych wypadów.  Jeśli chcesz poznać to, co najlepsze w fińskiej Laponii, musisz udać się do Rovaniemi, stolicy Laponii, w północnej Finlandii. W Rovaniemi i okolicznej fińskiej Laponii jest tak wiele niesamowitych rzeczy do robienia, że ​​ciężko jest wiedzieć, od czego zacząć.

  Lokalne Atrakcje
 Sprawdź Ceny Lotów
 Porównaj Ceny Noclegów
 

Featured Video Play Icon

KAKSLAUTTANEN

booked.net

 Zobacz na Mapie
 Lokalne Atrakcje
 Ceny Lotów
 
Dowiedz się Więcej

Miejscowość Kakslauttanen w Laponii ma, jak na Finlandię przystało, trudną do zapamiętania nazwę, którą jednak powinny zanotować sobie osoby o specyficznym stosunku do aktualnej zimy – to znaczy takie, co lubią zimę, ale zimno już niekoniecznie.

Wybudowana w sercu Laponii Wioska Igloo pozwala jej mieszkańcom nie zmarznąć nawet przy -30 stopniach. Innuicka architektura została tu przeniesiona w XXI wiek – 20 igloo powstało ze szkła, a do tego każde ma łazienkę i wygodne łóżka doskonałe do kontemplacji przestrzeni tajgi, tudzież obserwacji konstelacji gwiazd i wyczekiwania aż na zimowym niebie pojawią się zorze polarne.