booked.net

 Zobacz na Mapie
 Lokalne Atrakcje
 Ceny Lotów
 Ceny Noclegów

Palawan to kawałek raju na ziemi. Dużą zaletą wyspy jest to, że mimo, iż jest turystyczna, nie ma tu tłumów znanych chociażby z Tajlandii. Całe Filipiny zresztą są mniej turystyczne i mniej skomercjalizowane.

El Nido to miasteczko położone na północy Palawanu, 6 godzin jazdy wanem ze stolicy wyspy Puerto Princesa. Najbardziej oblegany punkt, ale dzięki temu oferujący również największą ilość noclegów i generalnej infrastruktury.

Dojazd
Samolotem – w El Nido znajduje się lotnisko, więc możemy tu przylecieć np. z Manili lub Cebu. Ważna uwaga jest taka, że przy wylocie z Filipin do innego kraju (najpewniej z Manili lub Cebu) pobierana jest obowiązkowa opłata w wysokości 750 PHP. Bądźcie na to przygotowani w gotówce i w walucie peso – nie można płacić kartą ani równowartością w innej walucie.
Mini vanem – druga opcja to lot do Puerto Princesa, czyli stolicy wyspy, a następnie podróż mini vanem bezpośrednio do El Nido. Czas trwania podroży to ok. 6 godzin, koszt to 500-600 PHP (ok. 33-40 PLN). W mieście znajduje się ogrom punktów oferujących transport. Wany kursują niemal co godzinę. Dla mniej odpornych lepiej zaopatrzyć się w leki zawierające substancję czynną dimenhydrynat (u nas to np. Aviomarin), trasa obejmuje mnóstwo skrętów oraz jazdę przez góry.
Promem – z innej wyspy, ale w tym przypadku należ liczyć się z dosyć długim czasem jazdy i ceną zbliżoną do ceny biletu lotniczego.

Transport na miejscu
Skuter – wygodną opcją jest wypożyczenie skutera i udanie się w wybrane miejsca. Koszt wypożyczenia skutera na cały dzień oscyluje w okolicach 400-500 PHP (ok. 26-34 PLN). Koszt litra benzyny to 55 PHP (ok. 3,5 PLN). Należy pamiętać, że prócz głównej drogi zwanej tu „highway”, dojezdne dróżki to przeważnie piaskowe usypiska, po których jazda nie należy do najłatwiejszych. Jeżeli nie masz doświadczenia z jazdą na skuterze, być może lepiej jest wybrać inną opcję transportu.
Tricycle, trishaw, trycykl – to taki tutejszy tuk tuk, czyli skuter z przyczepką, w której zmieści się trzy osoby. Jest ich tutaj całe mnóstwo, a dostaniemy się nimi niemal wszędzie. Cena podawana jest zawsze za cały pojazd, nie za osobę, więc zawsze lepiej jechać w większą ilość osób.

Pogoda

Palawan ma dwie różne pory roku każdego roku, porę suchą od grudnia do maja i porę deszczową od miesiąca czerwca do listopada.

EL NIDO Pogoda Dzisiaj

ZakwaterowanieBooking.com

Nie Zapomnij Sprawdzić Ceny Lotów >>