DINANT Pogoda Dzisiaj

Kiedy po raz pierwszy zobaczyłem zdjęcie Dinant , byłem zachwycony. (Cóż, kto by nie był?)

Właśnie wtedy wiedziałem, że muszę odwiedzić to miasto i zobaczyć jego imponujące piękno dla siebie! A kiedy już zobaczyłem jego całość na własne  oczy … W ogóle się nie zawiodłem. Było dokładnie tak , jak sobie wyobrażałem być – uroczym i malowniczym, nie ważne jak małym miastem jest.

Położony w francuskojęzycznym regionie Belgii na południu (Walonia), Dinant jest gminą w Namur, która leży nad rzeką Mozą. Ma powierzchnię około 90 km2, która jest  ogromna; ALE główne miasto jest dość małe i można je pokonać w ciągu niecałej godziny!

Rzeczy do zrobienia i zobaczenia

Rzeka Moza jest główną europejską rzeką, która wypływa z Francji, przepływa przez Belgię i Holandię, aż wlewa się do Morza Północnego. Biorąc pod uwagę, jak Dinant „błyszczy” wzdłuż tego koryta rzeki, trzeba wygrzewać się w jego pięknie! Możesz wybrać się na spacer lub odpoczynek obok Mozy, lub wybrać się na rejs, aby podziwiać zapierające dech w piersiach krajobrazy.

Aby uzyskać informacje na temat stawek i dostępności, najlepiej sprawdzić Evasion.be, aby uzyskać więcej informacji. Odwiedziliśmy tutaj w listopadzie, a rejsy nie odbywały się w sezonie (ponieważ są zazwyczaj dostępne w kwietniu i październiku); ale było dobrze, ponieważ już lubiliśmy spacer nad brzegiem rzeki. Poza tym, było też za zimno i nie sądzę, żebym cieszył się rejsem po rzece, jeśli byłby taki.

Hotele i apartamenty do wynajęcia

Booking.com