booked.net

 Zobacz na Mapie
 Lokalne Atrakcje
 FlixBus
 Podróżuj Pociągiem
 Sprawdź Ceny Lotów
  Dowiedz się Więcej

Kiedy po raz pierwszy zobaczyłem zdjęcie Dinant, byłem zachwycony. (Cóż, kto by nie był?)

Właśnie wtedy wiedziałem, że muszę odwiedzić to miasto i zobaczyć jego imponujące piękno dla siebie! A kiedy już zobaczyłem jego całość na własne  oczy … W ogóle się nie zawiodłem. Było dokładnie tak , jak sobie wyobrażałem być – uroczym i malowniczym, nie ważne jak małym miastem jest.

Położony w francuskojęzycznym regionie Belgii na południu (Walonia), Dinant jest gminą w Namur, która leży nad rzeką Mozą. Ma powierzchnię około 90 km2, która jest  ogromna; ALE główne miasto jest dość małe i można je pokonać w ciągu niecałej godziny!

Rzeczy do zrobienia i zobaczenia

Rzeka Moza jest główną europejską rzeką, która wypływa z Francji, przepływa przez Belgię i Holandię, aż wlewa się do Morza Północnego. Biorąc pod uwagę, jak Dinant „błyszczy” wzdłuż tego koryta rzeki, trzeba wygrzewać się w jego pięknie! Możesz wybrać się na spacer lub odpoczynek obok Mozy, lub wybrać się na rejs, aby podziwiać zapierające dech w piersiach krajobrazy.

Aby uzyskać informacje na temat stawek i dostępności, najlepiej sprawdzić Evasion.be, aby uzyskać więcej informacji. Odwiedziliśmy tutaj w listopadzie, a rejsy nie odbywały się w sezonie (ponieważ są zazwyczaj dostępne w kwietniu i październiku); ale było dobrze, ponieważ już lubiliśmy spacer nad brzegiem rzeki. Poza tym, było też za zimno i nie sądzę, żebym cieszył się rejsem po rzece, jeśli byłby taki.

↓↓↓  Porównaj Ceny Noclegów i Znajdź Idealną Ofertę  ↓↓↓Booking.com