Wyznania personelu pokładowego: Nigdy nie rób tego w samolocie z bardzo obrzydliwego powodu.

Załogi KABIN mają odczynienia z ogromną liczbą lotów i różnymi pasażerami, z których niektórzy mają nieprzyjemne nawyki. Jedna stewardesa ujawniła coś, czego nigdy nie powinno się robić w samolocie z oczywistych powodów.

Personel pokładowy obsługuje setki pasażerów podczas każdego lotu, a niektórzy z tych podróżnych mają naprawdę niską kulturę obycia.  Wsiadając do samolotu myślimy, że samolot jest  w miarę czysty.  Ale może być znacznie bardziej brudniej niż myślisz ze względu na zachowanie niektórych poprzednich podróżujących. Niektórzy podróżni mogą być szczególnie niehigieniczni.  Jeśli chodzi o korzystanie z kieszeni  i siedziska.

Stewardesa z jednej z popularnych linii lotniczych mówi o tym, czego pasażerowie powinni unikać.

Członek załogi wyjaśnił, że najlepiej nigdy nie wkładać ani wyciągać niczego do kieszeni.

„ZAWSZE zalecam, abyś nigdy nie używał ani nie wkładał niczego do kieszeni” – powiedziała „Są one tylko opróżniane ze śmieci, ale nigdy nie są„ czyszczone”.

Wyciągają z stamtąd wszystkie rodzaje odpadków. „Brudne chusteczki, worki na wymioty,  brudne pieluch, skarpety, gumy do żucia, uschnięte słodycze i kanapki… a potem następny pasażer wkłada tam swoje kanapki, owoce,  telefon”.

W podobny sposób traktowane są samolotowe tace.

Personel pokładowy:  „Ludzie często robią obrzydliwe rzeczy na swoich stołach (widziałem ludzi zmieniających pieluchy,  szlifujących  paznokcie, wycierających gile,  wymieniam tylko kilka)”.

Przed skorzystaniem ze stołu warto go samemu wyczyścić za pomocą chusteczek dezynfekcyjnych lub sprayu.

Również warto wytrzeć; pilota i monitor,  przyciski wokół siedzenia i zagłówek.

Badanie przeprowadzone przez Insurancequotes.com w ubiegłym roku wykazało, że stół na tacy miał 11,595 jednostek tworzących kolonie zarodkowe (CFU), co czyniło go drugim najbrudniejszym obszarem zasiedlonym samolotem.

Pierwszym był przycisk spłukiwania na desce sedesowej, który miał ponad 95 000 CFU.

Aby uniknąć łapania zarazków od innych, chorych pasażerów spróbuj zdobyć miejsce przy oknie, jeśli możesz.

Dzieje się tak dlatego, że to miejsce powoduje znacznie mniejszy kontakt z innymi podróżnymi – jak również personelem pokładowym.

Powiedziawszy to, upewnij się, że nie oparłeś głowy o okno, powiedział członek personelu pokładowego. Nigdy nie wiadomo, ilu ludzi zakaszlało, kichało i kto wie, co jeszcze jest na tej powierzchni.

Według naukowców z Uniwersytetu w  Londynie,  jeśli siedzisz w rzędzie lub pomiędzy dwoma fotelami zainfekowanego pasażera, masz 80 procent szans na złapanie tego wirusa.

Tymczasem na lotniskach najbrudniejszym miejscem jest samoobsługowa self-check-in, według badań przeprowadzonych przez Insurance Quotes.  Gdzie wymaga się od pasażerów korzystania z ekranu dotykowego.

Kiosk samoobsługowy zawierał średnio 253 857 CFU (bakterie i komórki grzybów na centymetr kwadratowy).