booked.net

 Zobacz na Mapie
 Lokalne Atrakcje
 Sprawdź Ceny Lotów
  Dowiedz się Więcej

Piękna, różnorodna, surowa, magiczna i… droga. Taka jest Islandia. Podróżowanie po krainie ognia i lodu nie należy do najtańszych.

Islandia to miejsce, które – jak każde inne – można zwiedzać na setki sposobów. Nie brakuje osób, które decydują się na wypożyczenie/przywiezienie ze sobą roweru, spanie przez kilka dni pod namiotami (również „na dziko”, poza oficjalnymi campingami) i jedzenie konserw przywiezionych z Polski. Na pewno znajdą się też tacy, którzy komfort cenią ponad wszystko i wolą wydać kilka tysięcy więcej, żeby podczas podróżowania nie martwić się o nic.

Jak dostać się na wyspę?

Samolot

W ostatnim czasie Islandia stała się jednym z najłatwiej dostępnych krajów dla Polaków. Wszystko to spowodowane jest rozwojem siatki połączeń taniej linii lotniczej Wizzair. Do wcześniejszego połączenia z Gdańska, doszły kolejne z Warszawy, Katowic, Wrocławia i Poznania. Ceny lotów są zróżnicowane. Najniższe są przeważnie na około 3 miesiące przed wylotem. Wtedy warto zacząć polować na bilety. Przy odrobinie szczęścia można je kupić za 200-300 zł/os (często pojawiają się nagłówki o tańszych biletach, ale w większości przypadków obejmują one długi okres czasu tzn. wyjazd jest na 2-3 tygodnie albo miesiąc). Należy również pamiętać, że w cenę biletu wliczony jest TYLKO bagaż podręczny. Na krótki wyjazd nie będzie problemu, aby się w niego zmieścić, ale jeśli planujecie dłuższą wycieczkę, to warto pomyśleć o bagażu rejestrowanym. Niestety jego cena jest często wyższa niż samego biletu.

Oprócz Wizzair, jest jeszcze druga linia lotnicza, która operuje z Polski (ale tylko sezonowo). Mowa o islandzkim przewoźnik WowAir. Lata on tylko z Warszawy. Średnie ceny za przelot to 700-800 zł.

Oprócz połączeń bezpośrednich, możemy też lecieć z przesiadką. Najpopularniejsze połączenia są przez:
– Danię (Kopenhaga) – linie Icelandair, WowAir i SAS,
– Wielką Brytanie (Londyn, Manchester, Bristol, Belfast, Edynburg, Glasgow) – linie EasyJet, Icelandair i WowAir,
– Niemcy (Berlin, Frankfurt, Monachium) – linie WowAir, Lufthansa.

Porównaj Ceny Lotów >>

Prom

Oprócz połączeń lotniczych, na Islandię możemy dostać się również promem. Opcja ta jest zdecydowanie droższa i wymaga więcej czasu. Dodatkowo promy nie odpływają z Polski, tylko z Danii, z portu Hirtshals. Na Islandię przypływają na wschodnie wybrzeże, do miasteczka Seyðisfjörður. Jeśli jesteście zainteresowani taką formą podróży (np. chcecie zabrać własne auto), to najpopularniejszym przewoźnikiem jest Smyril Line. Warto wiedzieć, że podróż można odbyć w dwóch wariantach – krótszy, to prom bezpośrednio do Islandii (rejs trwa dwa dni), dłuższy obejmuje postój na Wyspach Owczych (rejs trwa 5 dni, z czego 3 dni trwa przerwa na Wyspach Owczych).

Co zobaczyć na Islandii?

Atrakcji jest co nie miara. A co najważniejsze, prawie wszystkie ogólnodostępne, są całkowicie darmowe (oczywiście zdarzają się wyjątki jak np. wejście na Kerid). Wszelkie wodospady, lodowce, czarne plaże itp możemy zobaczyć całkowicie bezpłatnie. Jeśli natomiast będziemy chcieli udać się na trekking po lodowcu, czy do jaskini lodowcowych, to będzie trzeba wykupić wycieczki zorganizowane, często z wyspecjalizowanym przewodnikiem. Niestety nie są one zbytnio tanie. O atrakcjach i wycieczkach powstanie jeszcze osobny wpis. Poniżej natomiast najpopularniejsze z nich:
– wycieczka do wnętrza wulkanu Thrihnukagigur
– rejs po Jokulsarlon (amfibią)
– wyprawa na lodowiec Sólheimajökull
– tunel pod lodowcem Langjokull i Hvalfjordur
– oglądanie wielorybów (z Reykjaviku)

↓↓↓  Porównaj Ceny Noclegów i Znajdź Idealną Ofertę  ↓↓↓Booking.comBooking.com