BOURNEMOUTH Pogoda Dzisiaj

Bournemouth jest miastem wypoczynkowym, do którego chętnie na wakacje przyjeżdżają londyńczycy. Miasto stanowi nie tylko nadmorski kurort, cieszący się dużą popularnością, ale i centrum konferencyjne. Wraz z pobliskim Poole oraz mniejszymi miejscowościami tworzy wielką, półmilionową aglomerację, ściągającą fanów sportów wodnych, miłośników przyrody i studentów!

Morze, plaże i żaglówki
Piaszczyste plaże stały się znaną wizytówką miasta. Przy samym morzu zlokalizowane są więc wille i hotele. Obiektów oferujących najróżniejsze zabiegi kosmetyczne , tajskie masaże lub inne formy wellness jest od groma. Dzień w Bournemouth jest dniem w spa. W dodatku plaże są świetną miejscówką na naukę surfingu, windsurfingu i kitesurfingu. Cały potrzebny sprzęt znajdziemy w wypożyczalniach. Można tu również popływać kajakiem lub udać się w rejs statkiem wycieczkowym. Z racji tak dobrych warunków do uprawiania sportów wodnych Bournemouth, znajduje się w pierwszej dziesiątce najpopularniejszych miejscowości tego typu na świecie. Miasto stale dba o rozwój turystyczno-sportowy. Zaprojektowano już nawet sztuczną rafę koralową, dzięki której fale dla surferów będą większe. Da to możliwość lepszego nurkowania i obserwowania tutejszej flory i fauny w naturalnym środowisku. Alternatywną formę poznawania morskich organizmów daje oceanarium, zlokalizowane przy samej plaży. Najchętniej odwiedzanym miejscem przez turystów jest Bournemouth Pier czyli molo z licznymi atrakcjami.

Kolejną wizytówką Bournemouth jest przyroda. Bogactwo zieleni, różnorodność drzew, krzewów i kwiatów, jest efektem wilgotnego klimatu. Natura obdarzyła miasto pięknymi terenami i poza rozrywkami wodnymi, można wybrać się na pola golfowe. Ponadto charakterystyczną część krajobrazu stanowią klify, które można podziwiać głównie w dzielnicy Boscombe.

Noclegi i zakwaterowanie w Bournemouth

Booking.com