booked.net

 Zobacz na Mapie
 Lokalne Atrakcje
 Sprawdź Ceny Lotów
  Dowiedz się Więcej

Bournemouth jest miastem wypoczynkowym, do którego chętnie na wakacje przyjeżdżają londyńczycy. Miasto stanowi nie tylko nadmorski kurort, cieszący się dużą popularnością, ale i centrum konferencyjne. Wraz z pobliskim Poole oraz mniejszymi miejscowościami tworzy wielką, półmilionową aglomerację, ściągającą fanów sportów wodnych, miłośników przyrody i studentów!

Morze, plaże i żaglówki
Piaszczyste plaże stały się znaną wizytówką miasta. Przy samym morzu zlokalizowane są więc wille i hotele. Obiektów oferujących najróżniejsze zabiegi kosmetyczne , tajskie masaże lub inne formy wellness jest od groma. Dzień w Bournemouth jest dniem w spa. W dodatku plaże są świetną miejscówką na naukę surfingu, windsurfingu i kitesurfingu. Cały potrzebny sprzęt znajdziemy w wypożyczalniach. Można tu również popływać kajakiem lub udać się w rejs statkiem wycieczkowym. Z racji tak dobrych warunków do uprawiania sportów wodnych Bournemouth, znajduje się w pierwszej dziesiątce najpopularniejszych miejscowości tego typu na świecie. Miasto stale dba o rozwój turystWszystkie wpisyyczno-sportowy. Zaprojektowano już nawet sztuczną rafę koralową, dzięki której fale dla surferów będą większe. Da to możliwość lepszego nurkowania i obserwowania tutejszej flory i fauny w naturalnym środowisku. Alternatywną formę poznawania morskich organizmów daje oceanarium, zlokalizowane przy samej plaży. Najchętniej odwiedzanym miejscem przez turystów jest Bournemouth Pier czyli molo z licznymi atrakcjami.

Kolejną wizytówką Bournemouth jest przyroda. Bogactwo zieleni, różnorodność drzew, krzewów i kwiatów, jest efektem wilgotnego klimatu. Natura obdarzyła miasto pięknymi terenami i poza rozrywkami wodnymi, można wybrać się na pola golfowe. Ponadto charakterystyczną część krajobrazu stanowią klify, które można podziwiać głównie w dzielnicy Boscombe.

↓↓↓ Porównaj Ceny Noclegów i Znajdź Idealną Ofertę  ↓↓↓Booking.com
Booking.com