booked.net

Zobacz na Mapie
  Lokalne Atrakcje
 Ceny Lotów
 Dowiedz się Więcej

Składający się z zaledwie 6 przestronnych willi leśnych, Bisate oferuje niezwykle luksusową bazę, z której można cieszyć się niezwykłym doświadczeniem ochrony goryli i zmieniającą życie podróżą do tego pięknego regionu. Usytuowany w amfiteatrze erozji stożka wulkanicznego, Bisate otoczony jest naturalnym splendorem, z rozległymi widokami na wulkany Karisimbi, Bisoke i Mikeno. Wyrafinowany projekt architektoniczny i wnętrz Bisate jest zakorzeniony w tradycji budownictwa Rwandy, czego przykładem jest projekt Pałacu Królewskiego tradycyjnego monarchy. Sferyczne, kryte strzechą konstrukcje odzwierciedlają tysiące wzgórz otaczających krajobraz Rwandy, podczas gdy bogato dopracowane wnętrza przedstawiają powierzchnie i ekrany wykonane z różnorodnych tkanin o silnym rezonansie w kulturze Rwandy.

Bisate Lodge to jedna z najbardziej ekskluzywnych opcji zakwaterowania w Rwandzie, obejmująca zaledwie 6 wspaniałych pokoi ustawionych w krytych strzechą, kulistych pawilonach, w których można znaleźć wszelkie możliwe luksusy. Nie ma wiele do powiedzenia na temat loży, ale mimo to możesz znać następujące informacje:

  • Bisate Lodge to jeden z najbardziej ekskluzywnych, ale także najdroższych domków w Afryce. Ale powinieneś wiedzieć, że wchodzenie, a stawki obejmują wszystkie posiłki, 20-minutowy masaż ramion i pleców oraz wycieczki na miejscu (z wyjątkiem trekkingu goryla). Co najważniejsze, w Bisate Lodge nie płacisz za nocleg, ale płacisz za zmieniające życie doświadczenie i pamięć, która przetrwa całe życie.
  • Bisate Lodge oferuje wiele schodów (zbudowanych z nierównego kamienia wulkanicznego), co sprawia, że ​​obiekt nie jest idealny dla gości niepełnosprawnych. Jest wiele wspinaczek w górę iw dół zbocza, aby dostać się do pokoju, restauracji lub na codzienne zajęcia. Ale to nic w porównaniu z tym, co czeka cię podczas śledzenia goryli!
  • Położenie domku jest spektakularne (z fenomenalnymi widokami), ale nieruchomość nie znajduje się w lesie deszczowym, ale raczej na terenach wiejskich, tuż nad lokalną społecznością rolniczą (obecnie w Parku Narodowym Wulkanów nie ma żadnych domków). Może się to jednak zmienić w najbliższej przyszłości, ponieważ park zostanie rozbudowany, a to w połączeniu z zalesianiem praktycznie umieści Bisate Lodge w granicach parku.
    Udogodnienia w domku są raczej ograniczone. Jest tylko sześć willi i jeden główny budynek loży, ale to wszystko. Nie ma spa, siłowni ani basenu . Niemniej jednak zabiegi spa można podziwiać w zaciszu własnej willi. Mówi się również, że Wilderness Safaris może w niedalekiej przyszłości wybudować na miejscu spa, poprawiając ofertę wellness w Bisate Lodge.
  • Usytuowany w amfiteatrze erozji stożka wulkanicznego,  Bisate  Lodge zajmuje 27-hektarowe strome zbocze majestatycznego naturalnego splendoru, z fenomenalnymi widokami na szczyty Karisimbi, Bisoke i Mikeno w Rwandyjskim Parku Narodowym Wulkanów. Loża jest wystarczająco blisko Kinigi (siedziby Parku Narodowego Wulkanów), aby była dogodna na poranne wędrówki gorylów, ale wystarczająco daleko, aby czuć się na odległość, a nawet – w wyniku miejscowego projektu zalesiania na miejscu – część spektakularnego Park. Stolica Rwandy, Kigali (z najbliższym lotniskiem), znajduje się w odległości 105 km (65 mil) lub 3 godziny jazdy od schroniska, a większość malowniczej podróży odbywa się perfekcyjnie utwardzoną drogą (z wyjątkiem ostatnich mil, które są na skalista, wulkaniczna ścieżka, która wymaga samochodu 4 × 4).
  • Lokalizacja:  mapy Google
  • Strona internetowa hotelu: Bisate Lodge by Wilderness Safaris
  • Polecany operator turystyczny w Rwandzie:  Uber Luxe Safaris

NAJLEPSZY CZAS NA WIZYTĘ

W samym sercu Afryki, na południe od równika, stosunkowo duża wysokość Rwandy zapewnia niezwykle przyjemny tropikalny klimat góralski, aczkolwiek z dużą ilością deszczu. Chociaż jest to czynność całoroczna, najlepszy czas na zwiedzanie Rwandy to krótki sezon suchy od grudnia do lutego lub przez długi sezon suchy od czerwca do września. Okresy te oferują zdecydowanie najłatwiejsze warunki do wędrówek (trekking goryl lub szympans) i najniższe ryzyko malarii. Pora sucha niekoniecznie oznacza słoneczny sezon, ponieważ często występuje lekka pokrywa chmur, co pomaga w łagodzeniu temperatur. Długa pora deszczowa Rwandy trwa od około marca do maja, kiedy deszcz jest ciężki i trwały. Październik do listopada to krótka pora deszczowa, z popołudniowymi lekkimi prysznicami.

RUHENGERI Pogoda Dzisiaj

JAK SIĘ TAM DOSTAĆ

Bisate Lodge można dojechać samochodem z Kigali, podróż około 2,5 godziny na doskonałej, utwardzonej drodze (tylko ostatnie mile są na polnej drodze). Jednak możliwe jest również wynajęcie lotu na lotnisko w Ruhengeri, które znajduje się nieco ponad pół godziny jazdy od obiektu.

MIEJSCA NOCLEGOWE W RUHENGERI
Booking.com