Kanały w Brugii, moda w Antwerpii, dekadencka czekolada, małże i frytki, dzwonnice i zamki, szalone karnawały piwa Tintin i Trappist piwa…no i jak można nazwać Belgię nudną ?

Featured Video Play Icon

GENT | Wypady na Weekend

booked.net

Gent może nie być pierwszym miastem, które przychodzi na myśl, gdy myślisz o podróży do Europy, i może to być jeden z głównych powodów, dla których warto się wybrać. Bez masy turystów, którzy mogą przytłoczyć niektóre wspaniałe miasta, Gandawa w Belgii to miejsce, w którym można zobaczyć zabytki, wędrować po ulicach i spędzać czas z mieszkańcami bez rywalizacji o przestrzeń lub zniechęcania przez turystów.

Dowiedz Się Więcej >>

Featured Video Play Icon

DINANT

booked.net

Kiedy po raz pierwszy zobaczyłem zdjęcie Dinant, byłem zachwycony. (Cóż, kto by nie był?)

Właśnie wtedy wiedziałem, że muszę odwiedzić to miasto i zobaczyć jego imponujące piękno dla siebie! A kiedy już zobaczyłem jego całość na własne  oczy … W ogóle się nie zawiodłem. Było dokładnie tak , jak sobie wyobrażałem być – uroczym i malowniczym, nie ważne jak małym miastem jest.

Położony w francuskojęzycznym regionie Belgii na południu (Walonia), Dinant jest gminą w Namur, która leży nad rzeką Mozą. Ma powierzchnię około 90 km2, która jest  ogromna; ALE główne miasto jest dość małe i można je pokonać w ciągu niecałej godziny!