booked.net

 Zobacz na Mapie
 Lokalne Atrakcje
 Sprawdź Ceny Lotów
  Dowiedz się Więcej

Ten hotel butikowy z własnym ekologicznym stylem życia jest własnością Johna i Cynthii Hardy z luksusowej firmy z branży biżuterii. Ta nowatorska mieszanka kurortu, złożona z misternie rzeźbionych zabytkowych budynków i nowych zabytków architektonicznych, jest dynamicznym miejscem dla miłośników przyrody.

Lokalizacja

Z wąskiej drogi, 20 minut jazdy od gorączkowego centrum Ubud, Bambu Indah stoi w spokojnym kontraście z szalonym światem zewnętrznym. Bujny krajobraz usiany jest polami ryżowymi, basenami z naturalną wiosną i ogrodami, które łączą się w dzikiej burzy w dolinie Ayung. Niewiele jest w odległości spaceru, ale nieważne, ponieważ chodzi o to, by usiąść nieruchomo i wygrzewać się w naturze.

Styl i Charakter

Kapryśny, nieziemski klimat przenika po wejściu do przestronnego holu, który ma strzelisty strzechą. Stąd można dostrzec spokojny, skalisty naturalny basen pośród ogrodów i świętej, porośniętej palmami doliny. Od pokoi ustawionych w zabytkowych domach lub nowoczesnych budynkach w stylu art deco, po chodniki, restauracje i pomieszczenia ogólnodostępne – widać, że dołożono wszelkich starań, aby zachować i połączyć się z otoczeniem naturalnym.

Serwis

Ogólne wrażenie to boho-chic hostel dla świadomych ekologicznie dorosłych. Aby utrzymać wszystkich w stylu Zen, za organicznym ogrodem znajduje się nisko zagospodarowane spa oraz sala filmowa dla tych rzadkich gości, którzy tęsknią za telewizorem. Pokład nadrzeczny jest usiany poduszkami i wiszącymi huśtawkami, które sprawiają, że patrzysz na nich leniwie. Pracownicy są równie wyluzowani i spokojni jak otoczenie, nadając całemu miejscu niesamowitą, wymarzoną atmosferę. Czas płynie tu powoli, a chociaż służba jest przyjazna i uprzejma, czasami była mniej wydajna.

Pokoje

Każdy pokój w Banbuh Indah jest wyjątkowy. Istnieją 100-letnie Jawajskie domy dla nowożeńców zbudowane z drewna tekowego, domki z drzewa bambusowego i pokój na świeżym powietrzu z dachami w kształcie księżyca o kutej miedzi. Niektóre z nich znajdują się na polach ryżowych na szczycie grzbietu, podczas gdy inne są położone na drzewach lub na huśtawkowych mostach drewnianych w stylu Indiany Jonesa obejmujących wirujące strumienie. Do niektórych pokoi prowadzi winda, która przypomina zarówno rakietę, jak i klatkę dla ptaków, która schodzi 66 stóp w dół ciemnego tunelu skalnego. Podczas gdy wszystkie mają prywatne łazienki, klimatyzację, minifridge i dostęp do Wi-Fi, nie ma telewizorów – pomysł, że naturalna ścieżka dźwiękowa 24/7 zapewnia wszystkie niezbędne rozrywki.

Jedzenie

Istnieją dwie restauracje, obie ustawione w tradycyjnych drewnianych konstrukcjach z wysokimi sufitami i burtami na świeżym powietrzu. Knajpka nad brzegiem rzeki serwuje lunch składający się ze składników takich jak jarmuż lub dynia z ekologicznego ogrodu, a także wybór pikantnego mięsa z grilla, tofu i tempe. Restauracja Bambu Indah Kitchen jest główną atrakcją kulinarną i serwuje organiczne, lokalne i domowe śniadania, takie jak naleśniki z mąki ryżowej z musem z marakui, gotowane jajka z kaczki i tofu z jajecznicą oraz kolacje składające się z regionalnych specjałów, takich jak smażony ryż nasi goreng i nasi Campur Chicken

↓↓↓  Sprawdź Ofertę  ↓↓↓Booking.com