booked.net

 Zobacz na Mapie
 Lokalne Atrakcje
 Sprawdź Ceny Lotów
  Dowiedz się Więcej

Awinion to dawna siedziba papieży i urocze prowansalskie miasto. Jeśli słysząc nazwę Awinion do głowy przychodzi ci jedynie słynny most, koniecznie sprawdź, jakie inne atrakcje warto zobaczyć w okolicy.

Awinion (Avignon) i jego zabytki wpisane na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO zdecydowanie trzeba zobaczyć. To miasto leżące w Prowansji zapewnia atrakcje na przynajmniej cały dzień. Będzie to głównie spacer w przeszłość, ale również uczta kulinarna. Nie brakuje bowiem w Awinion ciekawych restauracji serwujących dobre jedzenie. Szczególnie nieco dalej od Pałacu Papieskiego.

Godziny otwarcia Pałacu Papieskiego w Awinionie są różne i zależne od miesiąca. Aktualne informacje znajdziesz na stronie pałacu.

Most w Awinion

Most w Awinion (Pont Saint-Benezet, Most św. Benedykta z Awinionu) zwany także mostem awiniońskim jest faktycznie tylko fragmentem mostu. Zbudowany w XII wieku, łączył oba brzegi Rodanu, a dzisiaj jest chyba najbardziej znanym mostem na świecie. Śpiewa się o nim piosenki, jak chociażby znaną francuską Sur le pont d’Avignon, czy polskie: Pocztówka z Avignon Janusza Radka i Awinion zespołu Kombi. Z 900 metrowej budowli przetrwały do dzisiaj tylko 4 przęsła (z 22) i kapliczka św. Mikołaja (w której znajdował się grobowiec Benedykta). Resztę zniszczyły wody Rodanu, a mostu nie odbudowano po powodzi w XVII w.

Historii powstania mostu związanej z jego budowniczym – św. Benedyktem, można wysłuchać po polsku dzięki przewodnikowi audio. Jest wypożyczany za darmo do każdego biletu, który kosztuje 5 euro (chyba, że kupisz wcześniej bilet łączony w Pałacu Papieskim). Obiekt jest czynny różnie i zależnie od miesiąca, warto sprawdzić szczegóły na stronie internetowej.

Gdzie jeść i spać w Awinion?
Baza noclegowa w Awinion jest całkiem duża, bo to bardzo turystyczne miasto. Znaleźć tu można wiele ciekawych miejsc noclegowych.

↓↓↓  Porównaj Ceny Noclegów i Znajdź Idealną Ofertę ↓↓↓


Booking.com