booked.net

 Zobacz na Mapie
 Lokalne Atrakcje
 Ceny Lotów
 Ceny Noclegów
 Dowiedz się Więcej

Asolo to małe miasteczko i gmina położona w północnych Włoszech w regionie Veneto; to jedna z najpiękniejszych borghi d’Italia . Miasto położone jest w prowincji Treviso i znane jest pod kilkoma nazwami, np. „ Miasto stu horyzontów ” ze względu na swoje piękne położenie. Pierwotnie miasto zostało zasiedlone przez Wenecjan i we wczesnym średniowieczu znajdowało się w posiadaniu rodziny Ezzelino. Asolo był w posiadaniu Republiki Weneckiej. Słynny teatr Asolo został zbudowany w 1798 roku przez Antonio Locatellego.

Po zjednoczeniu Włoch upodobanie Asolo staje się popularne, a miasto przyciąga wiele sław; wśród nich aktorka Elenora Duse, Robert Browning, który był znanym angielskim poetą, Wilma Neruda skrzypaczka, Gian Francesco Malipiero i Freya Stark, która była sławnym odkrywcą.

Atrakcje w Asolo

Twierdza i mury miejskie Asolo

Najciekawsze zabytki w Asolo to starożytna forteca i mury. Średniowieczna twierdza charakteryzuje się wieloma alejkami, arkadami i rezydencjami, które zostały zbudowane przed wiekami. Twierdza dominuje nad linią nieba na górze Ricco i została pierwotnie zbudowana, by strzec miasta. W minionych stuleciach wykonano wiele prac remontowych i naprawczych.

Piazza Garibaldi

Centralnym punktem miasta jest głównym piazza Asolo, Piazza Garibaldi, który ma piękną 16 wieczną fontannę i jest najbardziej aktywną część miasta. W pobliżu głównego placu znajduje się kilka ważnych zabytków: zamek, twierdza, teatr, palazzo della Ragione i muzeum miejskie znajdują się w pobliżu głównego placu.

Katedra

Średniowieczna katedra Asolo była siedzibą biskupa i została przebudowana i odnowiona w XVIII wieku przez Giorgio Massari. Katedra ma kilka ważnych dzieł artystów takich jak Jacopo da Ponte, Lorenzo Lotto i Sebastiano Bastini. Katedra znajduje się w pobliżu Piazza Brugnoli, gdzie można zobaczyć rzymski akwedukt.

Palazzo Beltramini

Palazzo Beltramini jest teraz ratuszem w Asolo. Budynek został odnowiony w XVIII wieku i ma arkadowe uliczki oraz różne freski na fasadzie z pięknymi oknami i balkonami. Na ulicy, gdzie ratusz znajduje się wiele pięknych gotyckich i barokowych budynków, które mają 15 th i 16 th wiecznych fresków.

Dojazd do Asolo

Asolo znajduje się dość blisko miasta Treviso, więc zejście do miasta nie jest trudne. Treviso jest dobrze połączony z większością miejsc we Włoszech, więc goście mogą łatwo dotrzeć do Treviso z innych części Włoch, a następnie udać się do Asolo. Autobusy odjeżdżają co kilka godzin z Treviso z głównego dworca autobusowego do Asolo. Autobusy stanowe są również dość wygodne, a bilety nie są zbyt drogie. Bilety są łatwo dostępne na większości dworców kolejowych. Goście mogą również łatwo dojechać do Asolo z Treviso.

Poruszanie się po mieście

Najlepszym sposobem na zwiedzanie Asolo jest pieszo, ponieważ jest to bardzo zwarte miasto. Centrum miasta ma wiele wąskich uliczek i różne ukryte alejki, które można zwiedzać tylko pieszo. Większość atrakcji turystycznych w mieście koncentruje się w pobliżu centrum miasta, dzięki czemu zwiedzający mogą z łatwością odwiedzić je wszystkie pieszo w ciągu jednego dnia. Ci, którzy mają własne samochody, mogą także jeździć samochodem, aby odwiedzić pobliskie wioski i przedmieścia Asolo.

Jedzenie w Asolo

Asolo ma wiele dobrych restauracji i pizzerii, w których można zjeść. Jedzenie w Asolo to głównie tradycyjne dania kuchni włoskiej i dania regionalne, które miejscowi wolą jeść. W mieście znajduje się również kilka tawern i barów, które oferują dobrą kolekcję win i lekkich przekąsek. Po drugiej stronie jest tylko kilka restauracji w Asolo, gdzie goście mogą znaleźć inne dania. Jedne z najlepszych restauracji w mieście to restauracja AI Morer, pub Epoca i bar kanapkowy, tawerna Al Bersagliere, restauracja Villa Cipriani, bar Al Castello, kawiarnia w centrum, kawiarnia Commercio i osteria Alla Rocca.

Zakupy w Asolo

Zakupy w Asolo ograniczają się do starych rynków, na których mieszkańcy robią większość zakupów. Stare rynki w mieście mają różne małe sklepy, które są ułożone w stos i sprzedają różne artykuły spożywcze, rękodzieło, ubrania, buty, drewniane artefakty i ceramikę. Istnieje również kilka ulic handlowych w mieście, w których odwiedzający mogą kupić prawie wszystko. Jednak najlepsze rzeczy do kupienia w Asolo to oliwa z oliwek z pierwszego tłoczenia, miód, salami, ser i wino. Większość sklepów spożywczych ma dobrej jakości oliwę z oliwek i ser. W Asolo znajdują się różne sklepy z winami, które mają dobrą kolekcję lokalnych win.

Pobyt i zakwaterowanie

Asolo ma sporo dobrych hoteli i pensjonatów dla turystów do wyboru. W mieście znajduje się wiele dobrych hoteli i kilka niedrogich opcji dla podróżnych zwracających uwagę na budżet. Istnieje również kilka willi i domów na wsi, które mogą być wynajmowane przez turystów, jeśli planują zostać dłużej w Asolo. Większość hoteli znajduje się blisko centrum miasta i są to głównie małe hotele, które są prowadzone i zarządzane przez lokalne rodziny. Do najbardziej znanych hoteli w mieście należą hotel Al Sole, hotel Villa Cipriani, hotel Duse, hotel Asolo, hotel Belvedere, Istituto Suore Maestre Di S Doretta Holiday house i willa Flangini.

 

↓↓↓  Porównaj Ceny Noclegów i Znajdź Idealną Ofertę  ↓↓↓Booking.com