booked.net

 Zobacz na Mapie
 Lokalne Atrakcje
 Sprawdź Ceny Lotów
  Dowiedz się Więcej

Ukryta pomiędzy pirenejskimi szczytami słoneczna Andora przyciąga nowoczesnymi i świetnie przygotowanymi trasami narciarskimi. Dzięki obowiązującej tu strefie wolnocłowej to wymarzone miejsce dla miłośników zakupów, a przepiękne tereny przeznaczone do zjazdów poza wytyczonymi trasami czynią ją mekką freeriderów. Tutaj nie sposób się nudzić!

Andora to maleńkie państwo położone pomiędzy Hiszpanią i Francją. Skryta między ośnieżonymi stokami słynie z doskonałych warunków narciarskich i strefy wolnocłowej. Choć zajmuje stosunkowo mały obszar, nie brakuje tu atrakcji. Mieszczą się tu dwa duże ośrodki narciarskie: Grandvalira i Vallnord zapewniające wszystko, czego potrzeba do udanego i pełnego przygód zimowego wypoczynku: rewelacyjne trasy zjazdowe o wszystkich stopniach trudności, snowparki, szkółki narciarskie, wydzielone obszary dla dzieci i nowoczesną infrastrukturę. A to wszystko skąpane w promieniach słońca, które świeci tu niemal przez cały rok.

Andora jest też wymarzonym miejscem dla miłośników zakupów, tu w strefie bezcłowej można znaleźć wiele atrakcyjnych produktów – kuszące najlepszym designem i luksusowym wykonaniem ubrania, biżuterię jak i wysokiej jakości sprzęt elektroniczny czy narciarski. W zależności od nastroju wieczór można spędzić regenerując siły w eleganckim spa, wybrać się do tętniących życiem klubów, otwartych do białego rana lub przywitać dzień w czynnym całą noc snowparku. Co roku odbywają się tu zawody Andros Trophy, będące odpowiednikiem Formuły 1 na lodzie

Grandvalira to największy w Pirenejach, nowoczesny ośrodek narciarski, obejmujący 6 miejscowości, wśród których wyróżnić można malownicze Soldeu, gdzie w 2012 r. odbył się Puchar Świata FIS w Narciarstwie Alpejskim Kobiet i Canillo, gdzie mieści się lodowy pałac. Na obszarze obejmującym blisko 2000 ha przygotowanych jest 118 stoków, 210 km tras, 64 wyciągi, 3 snowparki, w tym jeden nocny, trasa dedykowana narciarzom biegowym, tory dla psich zaprzęgów, skuterów śnieżnych, trasy trekkingowe, 7 szkółek narciarskich i 2 centra rozrywki.

↓↓↓ Porównaj ceny noclegów i znajdź idealna ofertę ↓↓↓Booking.comBooking.com