booked.net

 Zobacz na Mapie
 Lokalne Atrakcje
 Ceny Lotów
 Dowiedz się Więcej

Granada to hiszpańskie miasto, w którym zakocha się każdy kto znajdzie się w nim po raz pierwszy, bez wyjątku. Magia drzemie w niemal każdym jego zakątku. Oprócz wspaniałych zabytków wpisanych na listę UNESCO, Granada daje możliwość romantycznych spacerów i podziwiania zapierających dech w piersiach krajobrazów.

Jednym z najczęściej zwiedzanych zabytków w Europie jest kompleks pałacowy muzułmańskiej dynastii Nasrydów w Granadzie – Alhambra. Wraz z położonymi obok ogrodami w letniej rezydencji arabskich władców Generalife oraz dzielnicą Albaicín wpisany jest na listę dziedzictwa światowego UNESCO.

Nieopodal Alhambry znajduje się inny kompleks nasrydzkich budowli stanowiący letnią rezydencję muzułmańskich władców – Generalife. Prawdziwą rozkoszą dla naszych zmysłów są wspaniałe ogrody będące wielkim labiryntem żywopłotów, kwiatów, krzewów oraz fontann. Spacerując po nim czy też odpoczywając na jednej z zacienionych ławek i wsłuchując się w szmer wody można zdać sobie sprawę jak wielką rolę w mauretańskiej duszy spełniał spokój i podziw dla piękna natury. Do obydwu zabytkowych kompleksów proponowane są różnorodne rodzaje i formy zwiedzania (włącznie z nocnymi). Trzeba liczyć się z tym, że bez wcześniejszej rezerwacji biletów przez internet w okresie wakacyjnym i świątecznym możemy się tam nie dostać. Poza sezonem liczba zwiedzających jest również bardzo duża i czekanie w kolejkach może zabrać nam sporo cennego czasu.

Granadato miasto, na którego zwiedzanie należy przeznaczyć więcej niż jeden dzień. Od murów Alhambry i Generalife dzielą nas zaledwie metry do usytuowanej na wzgórzu dzielnicy arabskiej Albaicín. To wspaniały labirynt wąskich uliczek przeplatanych pachnących jaśminem ogrodami oraz placami i punktami widokowymi z których można kontemplować piękno pałaców na tle majestatycznych, ośnieżonych szczytów masywu Sierra Nevada

Kiedy jechać do Granada?

Najlepsze miesiące pod względem pogody w Granada to Kwiecień, Maj, Czerwiec, Lipiec, Sierpień, Wrzesień i Październik.

↓↓↓ Porównaj Ceny Noclegów i Znajdź Idealną Ofertę ↓↓↓Booking.com