Albania, zamknięta dla osób postronnych przez większą część XX wieku, od dawna jest zagadką Europy śródziemnomorskiej. Do niedawna jego pogniecione góry, forteczne miasta i błyszczące plaże były tylko plotką na większości map turystycznych. Ale wraz z końcem szczególnie brutalnego napięcia komunizmu w 1991 r. Albania ostrożnie otworzyła swoje bramy. Pierwsi ciekawi turyści, którzy przybyli, odkryli krainę, w której wciąż rządziły starożytne kodeksy postępowania i gdzie wiatr gwizdał przez strzaskane pozostałości po starożytnych greckich i rzymskich miejscach. Ćwierć wieku po zrzuceniu kajdan komunizmu nadal zachwyca oszałamiająca górska sceneria Albanii, rozpadające się zamki, hałaśliwa stolica i marzycielskie plaże rywalizujące ze wszystkimi na Morzu Śródziemnym. Ale pospieszcie się tutaj, ponieważ gdy rozchodzi się wieść o tym, co ukrywa Albania,

Featured Video Play Icon

BUNEC BEACH

booked.net

Niewątpliwie większość turystów wybiera się do Albanii latem, by spędzić czas na tamtejszym wybrzeżu. Największą popularnością cieszy się oczywiście Albańska Riwiera, ciągnąca się od przełęczy Llogary do Sarandy. Jednak również na północy kraju znajdziecie piękne i ciekawe miejsca, w których warto spędzić wakacje. Jednym z nich jest Bunec Beach.

 Zobacz na Mapie
 Lokalne Atrakcje
 Ceny Lotów
 Ceny Noclegów
 

Featured Video Play Icon

BENJE | Baseny Termalne

booked.net

Łaźnie Termalne Benja,  utworzone z wód geotermalnych w pobliżu Përmet w Albanii. Są doskonałym miejscem na gorącą kąpiel w rześki, chłodny dzień. Niektórzy twierdzą, że kąpiele mają właściwości lecznicze. W związku z tym możesz zobaczyć miejscowych przybywających, aby się tam kąpać i czerpać rzekome korzyści zdrowotne wody. Baseny są jednak na uboczu, więc nadal możesz spodziewać się sporej prywatności. Obszar otaczający stary most i gorące źródła jest oszałamiający. Spacer po kamiennym wiadukcie to świetny sposób na zanurzenie się w widokach.

 Lokalne Atrakcje
 
Planowanie Trasy
 Sprawdź Ceny Lotów
 Porównaj Ceny Noclegów
 

Featured Video Play Icon

BERAT | UNESCO World Heritage

booked.net

Berat to miasto nad rzeką Osum w środkowej Albanii. Słynie z białych domów osmańskich. Na wzgórzu zamek Berat to ogromny kompleks zamieszkany obecnie przez mieszkańców miasta. W jego murach znajdują się kościoły bizantyjskie, Czerwony Meczet i Muzeum Narodowe Onufri z ikonami chrześcijańskimi. Na wschód jest Muzeum Etnograficzne, w XVIII-wiecznym domu, prezentującym tradycyjne rzemiosło i część zrekonstruowanego średniowiecznego bazaru.

 Lokalne Atrakcje
 Sprawdź Ceny Lotów
 Porównaj Ceny Noclegów