Albania, zamknięta dla osób postronnych przez większą część XX wieku, od dawna jest zagadką Europy śródziemnomorskiej. Do niedawna jego pogniecione góry, forteczne miasta i błyszczące plaże były tylko plotką na większości map turystycznych. Ale wraz z końcem szczególnie brutalnego napięcia komunizmu w 1991 r. Albania ostrożnie otworzyła swoje bramy. Pierwsi ciekawi turyści, którzy przybyli, odkryli krainę, w której wciąż rządziły starożytne kodeksy postępowania i gdzie wiatr gwizdał przez strzaskane pozostałości po starożytnych greckich i rzymskich miejscach. Ćwierć wieku po zrzuceniu kajdan komunizmu nadal zachwyca oszałamiająca górska sceneria Albanii, rozpadające się zamki, hałaśliwa stolica i marzycielskie plaże rywalizujące ze wszystkimi na Morzu Śródziemnym. Ale pospieszcie się tutaj, ponieważ gdy rozchodzi się wieść o tym, co ukrywa Albania,

Featured Video Play Icon

SARANDA

booked.net


Saranda jest najbardziej znanym kurortem tej części Bałkanów, uwielbianym przez turystów z całej Europy, a dostępnym niegdyś jedynie dla dygnitarzy. Do najbliższego miasta greckiej wyspy Korfu, Kassiopi, mamy stąd w linii prostej ok. 11 km. Saranda jest więc dodatkowo świetna bazą wypadową na wycieczki po ciekawej okolicy.

Sprawdź Ceny Lotów  >>
Porównaj Ceny Noclegów i Znajdź Idealną Ofertę
  >>

 

Featured Video Play Icon

ALBANIA W 5 MIN.

booked.net

Będąc  w Albanii warto wybrać się do stolicy tego interesującego kraju – Tirany. Tirana położona jest jest nad 3 rzekami i stanowi centrum kulturalne i gospodarcze kraju. Jest mieszanką religii, kultur, tradycji i architektury. Do głównych zabytków miasta należą meczet Etehem Bay, pomnik Skanderberga, opera, Muzeum Narodowe, czy Muzeum Sztuki.

 Lokalne Atrakcje
 Sprawdź Ceny Lotów
 Porównaj Ceny Noclegów